Cluburi polivalente

Briana Szabo, Gabriela Nagy, Ovidiu Bălan și Mario Amuntenci sunt campioni naționali la atletism!


Tinerii atleți de la CSȘ Gloria Arad s-au întors cu nu mai puțin de 7 medalii de la Campionatele Naționale de Aruncări Lungi, desfășurate în weekend la Onești.

Performera delegației „galben-albastre” a fost Briana Szabo, care a devenit campioană națională la aruncarea ciocanului, la două categorii de vârstă și a și făcut baremul pentru participarea la „europenele” U 18, de la Rieti (Italia). Ceilalți campioni naționali sunt Gabriela Neag, Mario Amuntenci și Ovidiu Bălan, Neag cucerind și o medalie de argint.

Dar să trecem în revistă toate performanțele sportivilor de la CSȘ Gloria Arad, antrenați de Zoltan Szabo, Constantin Miclea și Denis Both:

Under 20

Briana Szabo – locul 1 la aruncarea ciocanului, cu 50.82 metri

Ovidiu Bălan – locul 4 la aruncarea ciocanului, cu 48.24 metri

Under 18

Briana Szabo – locul 1 aruncarea ciocanului, cu 60.37 metri

Ovidiu Bălan – locul 1 aruncarea ciocanului, cu 53.89 metri

Gabriela Nagy – locul 2 la aruncarea ciocanului, cu 48.08 metri

Under 16

Gabriela Nagy – locul 1 la aruncarea ciocanului, cu 45.69 metri și locul 4 la aruncarea discului, cu 29,01 metri

Mario Amuntenci – locul 1 la aruncarea suliței, cu 42.88 metri

Andrei Boliacu – locul 4, cu 33.17 metri

Under 14

Raul Cotuna – locul 3 la aruncarea suliței, cu 27.39 metri








Articole de la JOHNNYBET



Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Back to top button