Adi Petre s-a întors oficial la UTA, cel mai bun marcator postrevoluționar a semnat până în 2022! + VIDEO de prezentare

UTA și-a reprimit cu brațele deschise cel mai bun marcator postrevoluționar. Adrian Petre a plecat în Danemarca, la Esbjerg, pentru o jumătate de milion de euro după cele 28 de reușite în „alb-roșu” în sezonul 2016-2017, iar astăzi s-a întors oficial la Arad pe gratis.
S-a despărțit de o săptămână de Cosenza, grupare din liga a doua italiană pentru care nu a marcat niciun gol în 9 apariții, iar FCSB, clubul de care aparținea i-a permis să se întoarcă acasă, iar din vară nu activa cel de-al doilea contract. Din informațiile noastre, Petre are un salar mai mult decât decent, 4000 de euro pe lună plus ceva bonusuri legate de prezențe și goluri.
Ajuns în cursul nopții din Italia, via Amsterdam, atacantul care peste 4 zile împlinește 23 de ani a semnat contractul ce-l leagă din nou de echipa sa de suflet până în 2022. A făcut-o în prezența impresarului Cătălin Sărmășan, alături de care urmărește acum meciul dintre noua și vechea sa echipă cu Hermannstadt, din cadrul etapei a 22-a a Ligii 1. Lângă ei se află și Cristi Păcurar, cel care l-a crescut pe Petre la Atletico într-o generație din care mai fac parte Dennis Man, recent transferat la Parma sau Răzvan Oiadă (FCSB).
După ce a semnat contractul clubul i-a făcut și un scurt clip de prezentare, pe care-l puteți urmări mai jos:


Bun venit Petre! Iti doresc sa revii jucatorul de altadata cu multe goluri marcate. Hai UTA!
Hai Tabarcea cu goluri…haide UTAaaaa….
Bine ai revenit, dar sincer nu te văd in primul 11..ai văzut cum Roger ajută apararea? Dacă nu te vei darui total nu vei prinde echipa chiar dacă esti eligibil ca junior. Cum scrie si pe placa aia …poti juca slab, dar nu poți juca fără ❤ la UTA!
nu stiu cine o avut ideea sa scrie prostia aia la iesirea din vestiar… nu exista loc de mediocritate la UTA
Bine ai venit Adi Petre baftă.
Baiatul asta sufera de vedetism cam mult…
Succes Adi, dar trebuie sa înțelegi ca, UTA, înseamnă respect. Aici nu mai e UTA din liga a 2-a. Cuvântul de baza este: munca. Doamne ajuta!