Baschet

FCC UAV Arad a defilat în primul amical de la Târgu Mureș, americanca Easley a fost – din nou – cea mai bună marcatoare a lui Popov




După victoria cu 72-53 de la Novi Sad, cu semifinalista ediției precedente de campionat în Serbia, ŽKK Vojvodina 021, FCC UAV Arad s-a deplasat la Târgu Mureș pentru o dublă amicală cu o parteneră de întrecere din Liga Naționala de Baschet Feminin.

BC Sirius a terminat pe locul 8 campionatul trecut și nu are mari pretenții nici pentru cel ce va începe pe 30 septembrie, așa că echipa lui Miroslav Popov nu a avut probleme să se impună sâmbătă. Diferența de scor a fost importantă, 86-35, pe sferturi: 22-8, 21-8, 22-12, 21-7.

Ca și în Serbia, cea mai bună marcatoare a „studentelor” a fost ultimul transfer, americanca Easley, autoare a 16 puncte. Pe lista marcatoarelor au mai marcat: Biszak 14, Vitulova 14, Voica-Nagy 10, Ciotir 10, Ghiță 10, Cucu 7, Mititelu 3 și Fleșer 2. Cealaltă americancă din lot, Andreona Keys, nu a evoluat.

Meciul revanșă dintre cele două echipe va avea loc duminică, de la ora 13.








Articole de la JOHNNYBET



Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Back to top button