În ce condiții s-ar implica financiar George Țucudean la UTA? „N-aş vrea să fiu acolo un om care doar da din gură”

Despre implicarea financiară a lui George Țucudean la UTA s-a tot vorbit în ultimele sezoane, chiar înainte de a exista oferta celor de la NextGen pe masa conducerii clubului arădean. În aceste zile, atacantul ce și-a agățat prematur ghetele în cui a revenit cu noi precizări legate de echipa fanion a orașului natal, de la care a plecat în fotbalul mare, la Dinamo, Standard Liege, Charlton, FCSB, ASA Târgu Mureș, Pandurii Târgu Jiu, Viitorul Constanța și CFR Cluj, îmbrăcând și tricoul echipei naționale în zece apariții.
Familia Țucudean are afaceri importante în Arad, ultima în domeniul hotelier și admite că în viitor ar putea investi și în fotbal, poate chiar la UTA. „În echipele de juniori aş investi. Dar la echipele mari nu văd, e greu. Cel puţin pentru mine. Dacă aş avea avere vreun miliard de euro probabil da, aş investi. Probabil în viitor aş investi. La UTA!”, a declarat Ţucudean, pentru Orange Sport.
Totodată, fostul internațional a mai spus că nu știe dacă ar putea să o ajute „Bătrâna Doamnă” fizic, dar crede că ar putea să o facă moral. „E uşor să dai din gură şi să nu aduci niciun aport financiar. Adică fizic n-aş putea să i ajut, dar moral acolo cu anumite lucruri, da se poate. Dar n-aş vrea să fiu acolo un om care doar da din gură şi conduc pe banii altora”, a adăugat Ţucudean, pentru sursa citată.
Oarecum, fostul vârf s-a apropiat de UTA și prin venirea lui Mircea Rednic pe banca echipei „roș-albilor”. Chiar „Puriul” a recunoscut că fostul său elev de la Standard Liege (2013-2014) a pus umărul la venirea sa la gruparea arădeană în locul lui Laszlo Balint. „Marele merit este al domnului Meszar, dar am vorbit și cu George Țucudean, dar mai bine nu vorbeam. M-a prins și m-a tocat. Știu și istoria clubului și ce s-a întâmplat în ultima perioadă. Când m-a lăsat George, m-a preluat un chelner de la hotelul său și a început și ăla să-mi zică de UTA. Am scăpat că m-am dus să-mi iau o cafea, dar a venit alt chelner, ei știau tot programul jucătorilor de la UTA, ce fac și ce nu fac după meciuri. Nu vreau să vorbesc despre posibila implicare financiară a lui George, ar fi bine, însă, ca toată lumea să se implice financiar și asta depinde numai de echipă. Dacă vor fi rezultate…Cu toate că până acum chiar și fără rezultate, cel puțin oficialitățile din oraș au fost alături de echipă, de suporteri nu mai vorbesc. Eu sper ca toată lumea să pună umărul ca UTA să-și dorească mai mult decât ceea ce s-a întâmplat în ultimii ani, adică să se bată la retrogradare”, spunea Rednic în luna aprilie a acestui an.


Real respect familiei Țucudean și in mod deosebit lui George , căruia îi doresc multă sănătate. Cred că va investi la UTA .Când anume ? El va știi cel mai bine să aleagă momentul oportun .
Să mai așteptăm până are avere 1 miliard de euro și atunci, probabil, va investi. Așa am înțeles din articol.
Sănătate maxima, George și spor in afaceri!
Sa nu spuna Maestrul Rednic ca Europarlamentarul Gogu Falca , fost primar si sustinator al lui Meszar n-a avut nici o implicare.Implicarea a fost a lui Gogu Falca , Bruxelles , Rednic cu proprietati si relatii multe in Belgia, etc.Chestia cu Tucudean e de ochii lumii.Cat despre Sanny Meszar, nu-l baga nimeni in seama , d-apai Rednic care este suficient de bine situat din punct de vedere financiar !
Și totuși ,când? In ce condiții? Nimic clar în acest articol. Omul a fost întrebat și a răspuns, că așa e civilizat, dar sigur nu a vrut să spună nimic concret și nici nu a spus. Titlu de presă tabloidă, probabil preluat.
Mai e și o declarație a lui Rednic de acum câteva luni, așa că e clar . Când nu ai ce scrie , încropești , pe genunchi , astfel de ,,știri”.
George a răspuns de complezență, are doi băieți la UTA la pitici … nu este interesat de cheltuieli, pardon, investiții în fotbal …
Mai bine taci Lucica 🤫haide UTA, hai ARADUL, HAI ORADEA 🖐️🍺