Stranieri aradeni

Adi Petre ar putea juca la o echipă de Liga 3-a din județul Prahova, dar numai dacă nu concretizează discuțiile pe care le are în eșalonul secund!



Adrian Petre s-a despărțit oficial de Concordia Chiajna, formația ce l-a întors din drum vara trecută, când el a decis să se retragă din fotbal la doar 26 de ani. Sezonul nu s-a desfășurat sub cele mai bune auspicii pentru atacantul arădean (cu 15 apariții pentru un total de 451 și un singur gol marcat, cu Viitorul Târgu Jiu, ce nu a mai contat apoi căci oltenii s-au retras din campionat) al patrulea cel mai scump transfer din istoria clubului UTA, după David Miculescu, Dennis Man și Rareș Pop.

În 2017, Petre era vândut de gruparea „roș-albă” în Danemarca, la Esbjerg, pentru 500 de mii de euro, de atunci arădeanul mai jucând la: FCSB, Cosenza (Italia), din nou UTA, Farul Constanța, Levadiakos (Grecia), Hermannstadt, CS Tunari și Concordia Chiajna. Acum, Petre și-ar putea prelungi sau, de ce nu, da un restart carierei în Liga 3-a. Arădeanul se va antrena cu CS Păulești, una dintre cele șapte divizionare terțe din județul Prahova și, dacă nu va avea oferte mai bune, ar putea-o lua-o de jos, la o formație ce ar putea avea pretenții de promovare.

Până una alta, Claudiu Blaga, managerul clubului din Păulești, a declarat public că Petre este în curtea prahovenilor: „Da, este adevărat! Nu am semnat încă, dar suntem aproape, el mai are câteva variante, dacă nu, vine la noi! Avem ca obiectiv play-off-ul și, de ce nu, promovarea în liga secundă. Bugetul este asigurat de primărie și trei investitori puternici”

Fostul internațional de tineret s-a stabilit de ceva timp la București, unde s-a și căsătorit în toamna anului trecut cu Anastasia și i-ar conveni să evolueze la o formație din zonă.








Articole de la JOHNNYBET



Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Back to top button