SOIMII PÎNCOTA liga 3 arhivă

Marcatori din toate compartimentele pentru „șoimi” în testul cu Zăbraniul

Amânată săptămâna trecută, disputa amicală dintre Victoria Zăbrani și Șoimii Pîncota s-a disputat – totuși – în această seară. Început la ora 17,30, testul s-a desfășurat pe durata a 70 de minute, iar spre final gazdele au aprins și reflectoarele de pe arena din Zăbrani.

După un 0-1 la pauză, semnat Crișan, cu capul, divizionara secundă s-a descătușat în partea a doua. „Dubla” lui Dragalina, Issa și Mandache au fixat rezultatul final la 1-5, după ce și Victoria a înscris pe final, din penalty, prin Pruteanu.

Cioară (35 Pașcalău) – Dan, Crișan, Dubeștean (35 Pavel), Farcaș (35 Mandache) – Gîlcă (35 Leucuța), Issa (35 Pavel), Suciu, Pirtea (35 Vasi) – Dragalina, A. Mihai a fost echipa aliniată de Ionuț Popa, care a avut și atribuții de arbitru, la Zăbrani. Pentru echipa lui Leo Pința au avoluat și Ursoi și Ianc, jucători împrumutați până în vară la divizionara a patra de pe malul Mureșului.