Liga a 2-a

Szabo: „Ne-am făcut treaba pe teren, le mulțumim suporterilor pentru susținere”

Deși trece prin momente critice din punct de vedere financiar, Brașovul a strâns rândurile la meciul cu Pîncota și cu un sec 3-0 și-a luat punctele ce-i duce în play-offul ligii secunde. „Dubla” lui Matei din primul sfert de oră a clarificat rapid lucrurile sub Tâmpa: „Nu știu cum ar fi decurs jocul dacă nu am fi înscris repede cele două goluri. Am dominat jocul, chiar dacă nu au fost multe situații de gol. Lupta continuă. În sfîrșit am ajuns în play-off și de acum orice se poate întîmpla. Noi ne-am făcut treaba pe teren, restul… Mi-aș dori din tot sufletul ca miercuri să avem parte de o decizie favorabilă la Tribunal ”, a spus antrenorul gazdelor, Adrian Szabo la finalul confruntării cu „alb-negrii”.

Sesizând dificultățile prin care jucătorii favoriți, suporterii grupării de sub Tâmpa s-au mobilizat și au strâns la meciul de astăzi circa 5000 de lei. Banii au fost dați la finalul partidei, fanii și fotbaliștii cântând minute în șir ”Steagu’ nu moare”.Le mulțumim suporterilor pentru susținere și pentru mobilizarea de la acest meci. Le multumim și sunt convins că vor veni în număr și mai mare la următoarele jocuri. Astept în continuare și de alte instituții, dar și oameni de afaceri din Brașov să vină alături de noi să putem să continua campionatul cu șanse reale la promovare. Fanii stiu ca jucătorii au strâns din dinți la ultimele meciuri și de aceea au făcut acest gest. Le mulțumim”, a a adăugat Szabo.