Arhivă articole

Cu o medie de 40 de mii de telespectatori pe meci, UTA așteaptă oferte serioase de la viitorii sponsori

Odată cu noile modele de echipament, clubul UTA a lăsat loc de sponsori pe tricouri și șorturi și așteaptă să obțină prețul corect pentru noul sezon competițional. Practic, până la această oră, nicio firmă nu și-a asociat brandul cu, poate, cea mai vizibilă și apreciată divizionară secundă.

Cifrele le-a dat chiar Codru Grădinariu. „Echipa noastră a fost cea mai televizată anul trecut. Din câte știm noi, 18 partide ale UTA-ei s-au văzut și la TV, cu o medie de 40 de mii telespectatori pe meci. Tocmai de aceea, prețurile de anul trecut nu mai sunt valabile și acum. Am făcut un alt pachet pentru sponsori, nu ducem lipsă de pețitori. Avem tot felul de negocieri, vom alege prețul corect. Trebuie să ne aliniem la ceea ce a deveni UTA acum, după un sezon cu atâtea meciuri bune și două baraje de promovare în Liga 1”, a menționat directorul general al grupării emblemă a orașului.

De menționat că și pe marginile terenului sunt doar câteva bannere „pline”: Consiliul Județean Arad, Centrul Municipal de Cultură Arad, Primăria Municipiului Arad, Universitatea de Vest Vasile Goldiș și Icetech. În rest, sunt afișaje ”RECLAMA TA AICI” și un număr de telefon: 0773.847.412 pentru detalii.

Deja se știe faptul că grupul de firme al lui Marius Țucudean nu mai sprijină financiar clubul UTA, iar ceilalți sponsori mai mici au semnat acorduri până la finele stagiunii precedente.

În altă ordine de idei, conducerea clubului anunță că abonamenetele valabile pentru un sezon la UTA se vor comercializa la stadion, cu două ore înaintea startului oricărei întâlniri oficiale a „alb-roșiilor”. Prețul unui astfel de abonament este de 170 de lei.

0
0

16 comentarii la articolul: “Cu o medie de 40 de mii de telespectatori pe meci, UTA așteaptă oferte serioase de la viitorii sponsori


 1. Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/sportar1/public_html/wp-content/plugins/wp-user-avatar/includes/class-wp-user-avatar-functions.php on line 487
  PSV spune:

  Decat sa tot cautati nod in papura in club mai bine l-ati intreba de Tucudean de ce s-a retras de la UTA????…daca tot vreti sa ajutati!Nu am vazut nici un efort din partea voastra de a lamuri speta Tucudean!Pana la urma el si-a asumat parte din proiectul asta ,UTA este cel mai mare simbol al comunitati noastre ,ca aradean si fost jucator al UTA-ei ar putea macar sa clarifice ce la determinat sa paraseasca proiectul!
  Multumesc

  0

  0
 2. nici cand a fost implicat la uta nu a dat multe declaratii, ma indoiesc ca o sa o faca acum cand nu mai sprijina echipa..

  0

  0
 3. D-nul Tucudean sa suparat (ca un copilas)pentru faptul ca nu a fost jucat jucatorul Roman si ca a fost adus Tapos antrenor cu portarii si daca nu am dreptate sa aiba taria sa organizeze domnul Tucudean o conferinta de presa alaturi de cei din conducerea ute-i sa spuna adevarul si cu cat maruntis a contribuit la echipa,hai sa nu il facem mare sponsor pe acesta pana nu aflam suma investita!!!!!

  0

  0
 4. Auzi mai si la asta…alooo…fara Tucudean acest proiect nici nu lua fiinta!! Iar acum fara el se vede clar ca merge pe topogan!

  0

  0
  1. Hai sa o spunem pe aia dreapta: Marius Tucudean sau grupul de firme Cotta cum le place unora sa ii alinte au contribuit financiar la UTA din 2013 cand a demarat noul proiect si pana acum un an (nu a mai dat nimic de aproximativ un an) cu o parte din acel procent 2%pe care firmele sale il pot redirectiona. Nici ala nu a fost tot pentru ca el mai dadea de acolo si in alte parti unde gasea de cuviinta.

   Desigur, e dreptul sau sa isi gestioneze banii dupa cum considera de cuviinta insa la inceputul proiectului s-a angajat sa plateasca el salariile iar mai tarziu lucrurile nu au mai stat asa.

   In toata ecuatia asta el a fost un sponsor nicidecum un finantator. Desigur, banii dati de el au ajutat insa hai sa fim realisti: daca vrei sa fii finantator la UTA trebuie mult mai mult de atat si mult mai multa consecventa. Nu ne luam jucariile si plecam invocand pe rand pretexte: de ce il aducem pe Dorin Stana, de ce il aducem pe Dragan, de ce il aducem pe Tapos, de ce ai basca, de ce n-ai basca si tot asa.

   Oricat il blamati voi, Meszar a ramas singur si trebuie sa jongleze cum poate pentru ca pe Falca nu te poti bazs si dupa cum se vede nici pe „domnul Marius”.

   Acum personal cred ca ne-a luat de fraieri, ca in 2013 nu a existat niciodata o oferta concreta de 524.000 € asa cum sustinea a

   0

   0
   1. Zice Kidu : „..Meszar a ramas singur si trebuie sa jongleze cum poate pentru ca pe Falca nu te poti baza si dupa cum se vede nici pe „domnul Marius”….” Nu am motive sa nu-l cred,pe Kidu, de obicei este informat bine cu privire la UTA. Ce nu stiu eu,poate ne lamureste dansul, este ce functie oficiala ocupa dl Meszar, la UTA ?. Eu il stiu ca Dl Meszar, altfel un om de toata isprava, este Seful departamentului sport, il mai stiam ca fost presedinte la Atletico, acum dansul „tine UTA”, si nu as crede ca este presedinte, in mai multe locuri . Cine da banii , mai clar cine finanteaza UTA ? Cine semneaza actele de transfer, facturile, ca si Presedinte la UTA ?. Nu sint intrebari care sa supere, sint legitime si ar merita un raspuns. Transparenta este o cale foarte buna. cind exista o jena financiara.

    0

    0
 5. Un articol polemic.Se vand spatii publicitare, la primul meci acasa nu a fost televizat, cine stie ceva despre urmatoarele ? Au crescut preturile reclamelor,pe tricouri nu scrie nimi, iar abonamentele se vand fara a se reduce costul meciurilor, deja disputate Prevad „aglomeratie”. E clar ca dl Tucudean s-a suparat dintr-o anume cauza, a-l ridiculiza acuma, este anormal, omul a fost la originea formulei de azi, asta este evident. Eu stiu, ca de obicei omul care da bani are si unele pretentii, vorba aia a lui Becali : „Pe banii mei…”, asa ca unele din cerintele sale era bine sa fie respectate, nu Meszar sau Nagy trebuie sa faca doar ce vreau ei. Eu nu cred ca abordat de o persoana agreata Marius tucudean sau dl Cosma ar refuza sa spuna ce au pe suflet. O cauza importanta ar fi ca cei ce investesc in fotbal, sint de obicei luati de clienti de Fisc si DNA, si cei in cauza nu-si doresc asaceva.Sint desigur si altele.

  0

  0
 6. TUCU e suparat din cauza oamenilor din conducerea UTE I …..va spun eu….el vrea sa vina cu o conducere cu care poate colabora si comunica…..si o conducere capabila care sa eficientizeze investitia facut a de el……niste chesti serioase….pe care nea Gradinaru nu are de unde sa o stie……..

  0

  0
 7. Poate cu noul stadion,va veni cred eu in mod sigur si investitorii potenti mult doriti de care UTA. are mare,mare nevoie !!!! Pana atunci , eu urez mult succes baietilor la Suceava sperand sa se intoarca de acolo cu cel putin un punct . va fi. UTA UTA UTA UTA UTA UTA UTA UTA UTA UTA UTA UTA !!!

  0

  0
  1. Nelu,

   Te astept pe noul stadion sa incurajam UTA si pe urma sa mergem la PUB sa bem o bere impreuna. UTA UTA UTA UTA

   0

   0
 8. Intr-un club de fotbal se INVESTESTE sau se CUMPARA publicitate. Clubul VINDE bilete, abonamente, materiale promotionale, etc. NU se sponsorizeaza. Se sposorizeaza ONG-rile care se ocupa de nevoiasi. Este o anomalie ca un club de fotbal sa functioneze ca ONG. Eventual cele satesti sau de cartier cu fotbalisti amatori care joaca de placere; dar nu cele cu fotbalisti PROFESIONISTI!

  0

  0
 9. Cipri trebuia, cit de cit, platit, nu lasat sa plece. Degeaba uni ii adreseaza multumiri, e ca la un divort, unde, la despartire, ii zici sotiei, de care te desparti : iti multumesc pentru clipele bune, dar uiti ca ea pleaca din cauza ta, a tratamentului la care a fost supusa. Asa si cu Cipri, avandu-i pe Man, pe Petre,plus Curtuius, conducerea s-a simtit acoperita pe acel post, si l-a lasat sa plece, el renuntand la sumele restante, probabil. Vandut la alt club,se primeau bani, dar la UTA plecatul pe gratis ( dupa Hlistei) vad ca devine o moda. Lui Cipri ii spun, cu parere de rau, ca nu-i impartasesc decizia sa, zic eu gresita. Nu va mai gasi , curand o locatie ca UTA, era acasa,banii se dau greu, peste tot, in divizia C se da tare la picioare si o poti pati, la Poli, banii sint ca la UTA, daca nu , mai rau. Poate isi gaseste un angajament afara, in ligile inferioare, macar va avea un venit decent. Oricum, ii doresc sa ajunga un fotbalist, macar de prima liga, romana, are cu ce, dar ramane loc si de ameliorari in prestatia sa , pe teren.

  0

  0
 10. +1

  Cat m-am contrat cu tine insa recunosc sincer ca sunt putini utisti ca tine. In momentele astea se vede cine e utist si cine e spectator de rezultat sau amator de meciuri la stadion.
  Cinste tie!

  0

  0
  1. ne-am contrat tocmai pentru ca suntem UTISTI adevarati si nu stiam exact ce se intampla, credeam ca aveti lucruri de ascuns, ca tineti partea cuiva, ca aveti interes! Ma durea ca UTA e posibil sa moara si din exterior totul parea aroganta! SCU parea un circuit inchis, dar nu e asa….Timpul a demonstrat ca daca nu era SCU, astazi poate vorbeam la trecut despre UTA! Imi doream sa scapam de martian, nu am fost niciodata cu el, dar sa fie cumparat clubul cumva, sa nu se piarda timpul, dar s-a dovedit ca Tucudean nu e asa implicat cum se lauda, si oferta aia de 500 de mii a fost o minciuna!
   Acum si alte cluburi (Rapid, U Cj) incep tot de jos…

   0

   0

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.