Cluburi polivalente

Bocșer și Rugină, medalii prețioase pentru Arad la naționalele de gimnastică aerobică

Cinci medalii au cucerit reprezentanţii CSUAV Arad şi CS Urania la Campionatul Naţional de gimnastică aerobică. În primul rând, Gabriel Bocşer (Universitatea Arad) a cucerit din nou titlul naţional cu un punctaj (22.000) superior sportivilor de la Farul Constanța: Lucian Săvulescu (21.350 puncte) și Marian Brotei (21.250 puncte).

Un alt component al clubului condus de Ovidiu Şerban, Iulia Perse a încheiat pe locul 5 al clasamentului, în timp ce Anamaria Rugină (foto, CS Urania Arad) este vicecampioană naţională la individual junioare categoria II. Aceeaşi performanţă a fost obţinută şi de echipa CS Universitatea la trio junioare cat. I (Barbara Huber, Dacina Nenciu, Alexandra Meszar) şi la grup cat. I (Huber, Nenciu, Alex. Meszar, Francesca Morar, Anna Meszar).

O altă medalie, de bronz, a obţinut Alexandra Meszar (CUSAV) la individual cat. I.