Au abandonat lupta după 50 de minute: Șoimii Șimand – Victoria Nădlac 13-0

Nădlacul în varianta sa „verde”  își dă seama că pălăria Ligii a IV-a e cam mare pentru ea și pare a ridica mâna. Scorurile fluviu se succed unul după altul și asta s-a întâmplat și azi, la Șimand, tabela oprindu-se la 13-0 numai pentru că „vameșii” s-au dat loviți în așa fel încât arbitrul să fluiere finalul. Și nici nu au avu prea mult de „muncit”, căci au început meciul în zece și de la cabine, la pauză, au mai ieșit…7.

Era minutul 50, iar Loredan Bogdan a fluierat finalul cu Petrila (3, 5, 10, 21), Ghergar (16, 31, 32, 43, 48), Berar (28, 37) Mașniță (40), Ruska (42) pe lista marcatorilor. „Nu știu ce urmăresc cei de la Nădlac, până la urmă nu ar fi un lucru rău să joace copiii, dar măcar 11 contra 11. Au mai și venit până la Șimand ca să joace 50 de minute. În fine, scorul spune totul despre meciul întrerupt la 5 minute după pauză, să zicem că băieții au rotunjit puțin golaverajul și au simțit poarta”, a menționat Marius Ciubăncan, antrenorul „șoimilor”.

Șimand: Vasii – Deloreanu, Puie, Ruska, Ujoc – Țigan, Poșta – Petrila (46 Mărcuș), Berar, Ghergar – Mașniță.

Nădlac: Pătean – Bogoș, Covaci, Oltman, Grasa – Petru Mocriș, D. Caba, Patrick Mocriș, Dancă – Sinkovicz.

Arbitri: Loredan Bogdan – Emil Arsa, Lucian Berariu.

Observatori AJF: Dorin Vătran, Eugen Roșu.