Minifotbal, futsal

Zona de mini-fotbal de la Arad în imagini!Timp de trei zile, de vineri până duminică, baza sportivă DeSavoia din orașul nostru a găzduit unul dintre cele patru turnee zonale la mini-fotbal. Prin implicarea lui Flavius Măduța și artizanii Ligii DeSavoia, Cristi Barna și Cristi Lăzău, evenimentul a adunat sute de spectatori pe marginea celor două terenuri sintetice.


Echipele din Sălaj, Șimleul și Dia Guard Divino au fost cele care au jucat finala, dar cel mai mare interes l-a suscitat parcursul formațiilor arădene Premiere și Luciano. De altfel, ambele au ajuns în sferturi, spre deosebire de Șoimii Șimand, vicecampioana de la „Ionuț Popa”, eliminată încă din grupe. Când s-a tras linia, Premierul s-a mulțumit cu bronzul, iar Luciano cu locul 5, posturi din care ambele formații din orașul nostru merg la finala de la Alba Iulia în anul Centenarului.


Detalii în timp real de la zona de la Arad ați putut urmări pe siteul sportarad. ro AICIAICIAICI și AICI

Imagini FOTO de la evenimentul sportiv puteti vedea AICI

 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Back to top button