Livetext, ora 11,35: Szeged 2011 – UTA 2-1, final

Peste câteva momente, echipa fanion a Aradului dispută penultimul amical estival înaintea debutului în noul sezon al Ligii a II-a. Pe unul dintre terenurile din Gyula, utiștii sunt oaspeții maghiarilor de Liga 3-a, de la Grosics Akademia Szeged 2011, pe care i-au învins în urmă cu 9 zile cu 1-0 pe terenul din Sânnicolau Mic.

Szeged: Alexsic – Achim, Moga, Farkas, Paszka – Olah, Coroian, Erdely – Cigan, Szabo, Zadori

UTA: Bodea – R . Iuga, Manea, Benga, Copaci – Oprea, Enescu – Cubleșan, Matei, Petra – S. Pavel.

Min 1: A început partida la ora 11:35. Gazdele evoluează în alb, UTA în albastru.

Min 11: GOL Szeged! Maghiarii deschid scorul după o execuție a lui Olah, un șut superb de la 28 de metri ușor lateral dreapta, în vinclu. Bodea atinge ușor balonul dar nu poate evita golul.

Min 24: O nouă ocazie pentru Szeged, Szabo ratează de puțin colțul lung cu un șut de la 14 metri lateral stânga

Min 27: Vârful Pavel este ieșit din joc deocamdată, UTA construiește destul de greu

Min 29: Șutul lui Szabo din demivoleu de la 8 metri trece mult peste poartă

Min 32: GOL Szeged! Lovitură liberă pentru maghiari de pe partea dreaptă, Cigan câștigă duelul aerian cu Benga, Bodea respinge, iar Zadori înscrie din apropiere

Min 33: Intră Janos în locul lui Petra la UTA

Min 40: Pauză, prima repriză s-a încheiat după 40 de minute cu scorul de 2-0 pentru gazde.

Min 41: A început repriza secundă. Ionuț Popa face trei schimbări la pauză, Popa, Orlic și Stahl îi înlocuiesc pe Pavel, Bodea și Cubleșan

Min 42: Stahl este blocat în 6 metri chiar în momentul șutului

Min 44:  Janos scapă pe dreapta, are colegi în partea stângă, dar preferă un șut la colțul scurt, apărat simplu de portar

Min 52: Centrare Enescu dintr-un corner de pe dreapta, David Popa reia cu capul în plasa laterală

Min 53: Șut slab al lui Enescu din 15 metri ușor lateral dreapta, pe lângă colțul scurt

Min 55: Ies Matei și Janos, intră Petra și Vădrariu la UTA

Min 62: Suslak în locul lui Copaci la UTA, la Szeged au intrat până în acest moment toți jucătorii de pe bancă

Min 64: Enescu execută o lovitură liberă de la 27 de metri lateral stânga, portarul respinge de la colțul scurt

Min 65: Alex Pop intră în locul lui David Popa

Min 67: Vădrariu centrează de pe stânga, balonul ajunge la Pop la marginea careului, acesta trage din prima puțin pe lângă bara din dreapta porții maghiare

Min 68: O nouă centrare a lui Vădrariu de pe stânga, după un corner scurt bătut de Enescu și Manea reia din plonjon de la colțul lung în plasa laterală

Min 76: GOL UTA! Arădenii reduc din diferență prin Vădrariu, care înțeapă mingea pe lângă portar din 13 metri ușor lateral stânga, după o pasă printre a lui Pop

Min 77: Intră Dan în locul lui Enescu la UTA

Min 78: Vădrariu are șansa egalării, dar ratează voleul din 6 metri după o centrare a lui Pop. Avea și varianta unei așezări în centru pentru Petra

Min 80: Angelo Iuga îi ia locul lui Rafael Iuga

Min 83: Vădrariu finalizează în brațele portarului după o pasă peste apărare a lui Petra

Min 85: Reintră David Popa în locul lui Stahl, accidentat

Min 90: Se încheie meciul de la Gyula, UTA este învinsă cu 2-1