UTA Academie

Juniorii UTA-ei au făcut alți pași apăsați spre Liga Elitelor: Echipele Simeriei au încasat 17 goluri la Arad

Etapa cu numărul 8 din cadrul preliminariilor Ligii Elitelor au dus și mai aproape echipele de juniori ale UTA-ei de calificare. CFR Simeria nu a avut nicio șansă pe arena din Sânnicolau Mic, arădenii impunându-se la scor în ambele întâlniri, fără a încasa gol.

„Triplă” Onuțan, „duble” Petcuț și Gruiescu

UTA Under 19 a oprit tabela la 10-0, după reușitele semnate Onuțan 3, Petcuț 2, Gruiescu 2, Dardai, Stan și Teodorovici, din penalty. Cum scorul pauzei era deja 3-0, antrenorii Costel Bogoșel, Mihai Petcuț și Sandu Țamboi și-au permis să facă patru schimbări încă de la pauză.

Debre (46 Creța) – Harasemiuc (46Teodorovici), Dardai, Onuțan, Frai – Sabău – Gruiescu, Tocu, Morar (78 M. Lazăr), Tudor (46 Nagy) – Stan (46 R. Petcuț) a fost echipa „roș-albă” împotriva formației hunedorene.

Demonstrație de forță și la Under 17

Având avantajul meciurilor directe cu ASU Poli, puștii lui Mircea Aslău nu mai au nevoie să facă niciun pas greșit, iar mobilizarea a fost maximă și astăzi. Cocris (2), Gădărici (2), Jula, Cleuță și Cr. Moldovan au fost marcatorii „roș-albilor” pentru un 7-0 (2-0) ce nu lasă loc de alte comentarii.

Iucie – Rîpaș, Găină, Căciulă, Turc – Cocriș, Merca, Gădărici – Cr. Moldovan, Jula, Aslău, plus Suciu, Palea, Cleuță, B. Moldovan, Nădăban a fost echipa aliniată de UTA Under 17.