Felnac, Archiș, Vinga, Măderat, Horia și Secusigiu și-au luat biletele pentru semifinalele Cupei Satelor U13
Alte șase formații și-au luat biletele pentru semifinalele Cupei Satelor U13 la fotbal. Zona de la Felnac se jucat joi, cu două zile înainte de decesul președintelui Dan Ristin, căci s-ar fi amânat și aceasta. Juniorii lui VI-FE au fost cei mai buni, Ristin ar fi mândru de ei. Archiș, Vinga, Măderat, Horia și Secusigiu sunt celelalte formații calificate.
Zona Felnac
Felnac – Zădăreni 0-0
Fântânele – Frumușeni 0-5
Zădăreni – Fântânele 3-0
Felnac – Frumușeni 3-1
Frumușeni – Zădăreni 0-1
Fântânele – Felnac 0-3
Clasament
1. Felnac 3 2 1 0 6-1 7 pct.
2. Zădăreni 3 2 1 0 4-0 7 pct.
3. Frumușeni 3 1 0 2 4-4 3 pct.
4. Fântânele 3 0 0 3 0-9 0 pct.
Arbitri: Gabriel Hărduț
Observator AJF: Leontin Buda
Felnac: Sebastian Buz, Adelin Buz, Andrei Buz, Erik Toth, Deian Ciuban, Paul Popovici, Răzvan Selegeanu, Raul Gașpar, Andrei Bonchiș, Sebastian Bănățan, Robert Dumitrean, Deian Momir, Casian Mihai, Leonardo Lupău, Nicolae Botoșan, Ramon Răzvanță.
Zona Beliu
Beliu – Hășmaș 1-2
Archiș – Buteni 3-0
Hășmaș – Buteni 1-0
Beliu – Archiș 1-0
Archiș – Hășmaș 2-1
Buteni – Beliu 4-0
Clasament
1. Archiș 3 2 0 1 5-2 6 pct.
2. Hășmaș 3 2 0 1 4-3 6 pct.
3. Buteni 3 1 0 2 4-4 3 pct.
4. Beliu 3 1 0 2 2-6 3 pct.
Archiș: Emil Covaciu, Denis Andriese, Silviu Rezban, Beniamin Rașca, Mario Vanci, Florin Marta, Remus Dragoș, Rareș Alb, Codrin Silaghi, Andrei Alb, David Bala, Mario CIoară, Sabin Țica, Alexandros Bene.
Arbitri: Ciprian Pătroi, Mako Sebastian
Observator AJF: Andreas Mako.
Zona Vinga
La Vinga, chiar primarul Sorin Negrei a avut grijă să nu le lipsească nimic competitoarelor, la final toți copiii fiind răsplătiți cu sandvișuri și sucuri. Remarcatul competiției a fost Sergiu Vădăstreanu, un jucător talentat de numai 8 ani.
Vinga – Mănăștur 2-0
Mailat – Șagu 3-0
Mănăștur – Mailat 8-2
Vinga – Șagu 3-0
Șagu – Mănăștur 0-3
Mailat – Vinga 0-9
Clasament
1. Vinga 3 3 0 0 14-0 9 pct.
2. Mănăștur 3 2 0 1 11-4 6 pct.
3. Mailat 3 1 0 2 5-17 3 pct.
4. Șagu 3 0 0 3 0-9 0 pct.
Vinga: Darius Grecia, Crișan Elisei, Iaro Marceac, Alexandru Montoi, Vanga Stoicev, David Morar, Alexandru Tomescu, Denis Buda, Sergiu Vădăstreanu, Dragoș Dohotar, Sebastian Semeniuc, Alisa Roșu, David Iorga.
Arbitri: Gabriel Hărduț, Cristian Takats
Observator AJF: Ionel Iovescu.
Zona Zărand
Zărand – Seleuș 3-0
Olari – Măderat 0-2
Seleuș – Măderat 0-3
Zărand – Olari 1-0
Olari – Seleuș 3-0
Măderat – Zărand 1-0
Clasament
1. Măderat 3 3 0 0 6-0 9 pct.
2. Zărand 3 2 0 1 4-1 6 pct.
3. Olari 3 1 0 2 3-3 3 pct.
4. Seleuș 3 0 0 3 0-9 0 pct.
Măderat: Adrian Oprean, Marian Grec, Claudiu Dan, Ismael Besera, Alex Delamarian, Vlad Lăcătuș, Ionuț Chițu, Răzvan Neamț, Mădălin Neamț, Alex Pașca, Patrick Horvath, Andrei Joldeș, Sorin Cîra, Fabian Deta, Ramon Dârlea, Denis Braiți.
Arbitri: Ciprian Pătroi, Sebastian Mako
Observator AJF: Andras Mako.
Zona Horia
Rafael Crișan (8 ani, de la Horia), Casiana Roz (Andrei Șaguna, care a și debutat, ieri, cu gol, la echipa de fete a Viitorului în meciul de Liga 3-a cu Juventus Timișoara), Roman Darlea (Șiria) sau Luca Ardelean (Covăsânț) au fost remarcații zonei Horia. Ca și la Vinga, efortul participanților a fost răsplătit de organizatori cu o gustărică.
Horia – Șiria 3-1
Andrei Șaguna – Covăsânț 6-1
Șiria – Andrei șaguna 2-2
Horia – Covăsînț 7-0
Covăsînț – Șiria 0-4
Andrei Șaguna – Horia 0-3
Clasament
1. Horia 3 3 0 0 15-1 9 pct.
2. Andrei Șaguna 3 1 1 1 8-6 4 pct.
3. Șiria 3 1 1 1 7-7 4 pct.
4. Covăsînț 3 0 0 3 1-17 0 pct.
Horia: robert Lupu, Răzvan Postolache, Adelin Maier, Cristian Iancu, Andrei Harhaș, david Crăciun, Sergiu Roșu, Alexandru Caba, Luigi Pal, Sebastian Timian, Călin Purtan, Rafael Crișan, Cristian Șerban.
Arbitri: Dinu Dobândă, Marius Vîlceanu
Observator AJF: Ionel Iovescu
Zona Semlac
Semlac – Șeitin 3-0
Sânpetru German – Secusigiu 0-5
Șeitin – Sânpetru German 5-0
Semlac – Secusigiu 0-0
Secusigiu – Șeitin 7-0
Sânpetru German – Semlac 0-3
Clasament
1. Secusigiu 3 2 1 0 12-0 7 pct.
2. Semlac 3 2 1 0 6-0 7 pct.
3. Șeitin 3 1 0 2 5-10 3 pct.
4. Sânpetru German 3 0 0 3 0-13 0 pct.
Arbitru: Alexandru Andea
Observator AJF: Leontin Buda
Ultimele două zone ale Cupei Satelor se vor disputa marți, 29 octombrie, la Șicula și Șimand