Live-text Liga a II-a, ora 17,45: U. Cluj – UTA 1-1, final

Live-text Liga a II-a, ora 17,45: U. Cluj - UTA 1-1, final

De la ora 17,45, UTA dispută restanța din etapa a 6-a a Ligii a II-a, pe Cluj Arena, contra Universității.

U. Cluj: Dur-Bozoancă – Kay, Art. Crăciun, Inacio Miguel – Takacs, G. Florescu, Dican, Taub – Gavra, Goga, Al. Pop.

UTA: Iacob – A. Rus, Melinte,Fl. Ilie, Tomozei – Ursu, Hrezdac, Moise, Bustea – C. Rus, Buhăcianu. Pe bancă: Bolboașă – Ioniță, Deta, Isac, Oroian, Șeroni, Miculescu

Arbitri: Szabolcs Kovacs (Carei) – Alexandru Vodă (Alba Iulia), Alexandru Corb (Satu Mare). Rezervă: Rareș Vidican (Satu Mare)

Onservatori FRF: Zoltan Szekely (Baia Mare), Cristian Petropulos (Alba Iulia).

Min. 1: A început partida de la Cluj, dar nu înainte ca imnul statului să răsune la boxele arenei de pe „Cluj Arena”. U. evoluează în „negru-alb”, UTA în „roșu-alb”. Sunt aproximativ 1500 de spectatori, printre care și 60 de fani arădeni într-o minigalerie.

Min. 4: Goga trage direct dintr-o lovitură liberă de la 30 de metri, prinde Iacob cu siguranță

Min. 10: Al. Pop trage de la 19 metri, pe centrul porții și Iacob reține

Min. 11: GOL UTA! Melinte pasează lung, Ursu pleacă de lângă Kay la limita offsideului și-l execută pe Dur-Bozoancă cu un șut la colțul lung din 14 metri, ușor lateral dreapta

Min. 16: C. Rus îl deschide pe Ursu în careu, în dreapta, acesta e singur, dar șutul său șterge bara din stânga lui Dur-Bozoancă

Min. 20: Pop e deschis în dreapta de Takacs, acesta trage puternic din 14 metri în cros, Iacob respinge salvator în corner

Min. 21: Centrare Takacs, cap Dican din 12 metri, reține Iacob

Min. 24: C. Rus îl deschide pe Buhăcianu, dar Dur-Bozoancă iese la 20 de metri și degajează balonul

Min. 25: Takacs centrează lung din dreapta, Taub apare pe colțul lung, reia cu capul, dar mingea trece pe lângă colțul scurt

Min. 27: Gavra șutează cu efect de la 20 de metri ușor lateral stânga, Iacob respinge în lateral de la colțul lung

Min. 37: UTA cere penalty, după ce Kay îl ține clar în careu pe Hrezdac, dar jocul continuă

Min. 45: Fluier final al primei reprize, UTA conduce cu 1-0. Sunt ceva incidente pe „Cluj Arena”, fanii gazdelor doresc să ajungă în zona ocupată de suporterii arădeni, dar, deocamdată, sunt împierdicați de forțele de ordine

Min. 46: S-a reluat meciul de la Cluj, fără schimbări în cele două echipe

Min. 47: Taub centrează dintr-un corner de pe stânga, mingea ajunge pe colțul lung la Inacio Miguel, în 6 metri, dar Iacob intervine la sacrificiu și apoi densiva arădeană îndepărtează pericolul

Min. 48: Goga trage lobat din 14 metri lateral stânga, Iacob respinge din nou

Min. 55: C. Rus este avertizat pentru o simulare la marginea careului advers

Min. 56: Gavra trece de Melinte în stânga centrează cu exteriorul spre colțul opus, dar Iacob plonjează și îndepărtează pericolul

Min. 64: Prima schimbare la UTA: Iese C. Rus, intră Al. Ioniță

Min. 67: Schimbare la U. Cluj: Iese Takacs, intră Guedj

Min. 68: Kay e avertizat după ce îl lovește cu capul pe Hrezdac, tot în cap.

Min. 72: Hrezdac amețeste după lovitura primită în cap de Kay și e înlocuit cu Isac

Min. 75: Dican reia cu capul pe lângă poartă după „libera” bătută de Goga

Min. 76: Schimbare la U. Cluj: Iese Florescu, intră R. Miranda

Min. 84: Ultima schimbare la U. Cluj: Iese Inacio Miguel, intră N. Pârvulescu

Min. 85: Schimbare la UTA: iese Ursu, intră Miculescu

Min. 86: Iacob e avertizat pentru proteste

Min. 87: GOL U. Cluj! Goga bate puternic o lovitură liberă de la marginea careului, A. Rus atinge ușor balonul și îl deviază în proprie poartă

Min. 90+3: Buhăcianu pătrunde în viteză pe stânga, finalizează pe colțul scurt, iar Dur Bozoancă își salvează cumva echipa

Min. 90+4: Al. Ioniță e și el avertizat

Min. 90+4: Fluier final la Cluj, unde UTA obține un singur punct după ce a condus aproape tot meciul

Facebook Comments
3
0

75 de comentarii

1. Avatar

Hai hai hai ca ne trebuie 3 puncte fiti tari utisti!

19

0
    Răspunde
  2. Avatar

Pe Motorul de ce su se pune imnul inainte de meci?

11

11
    Răspunde
  3. Avatar

Atata ne-ar mai trebui să mai auzim si imnul national la fiecare meci.

8

7
    Răspunde
    1. Avatar

De ce Sam, in USA la fiecare meci sau competitie se canta imnul.

11

9
      Răspunde
      1. Avatar

Mai bine imnul Utei, ăla cantat de luminita anghel si marcel pavel, poate cel mai frumos imn al unei echipe de fotbal din romania

29

0
        Răspunde
      2. Avatar

Primele probleme le-am observat in ultimile minute de la Ripensia cand sub o presiune mare a adversarului cedam si nu mai reusim deloc sa tinem de minge … Apoi la Resita imediat dupa pauza … Astazi la Cluj aproape o repriza secunda in aparare … Ne-a iesit aceasta tactica de conservare a rezultatului cu succes la Ploiesti si cu noroc la Resita. Cred ca aici e problema … Sa nu cedam posesia asa de usor cand conducem. Pozitia in clasament confirma valoarea echipei si a antrenorului !! Insa noi ca suporteri aradeni suferim si probabil vrem mai mult dupa atata vreme in Liga a 2-a … Simtim ca am pierdut puncte pretioase daca eram un pic mai atenti. Mai sunt meciuri domnule Balint !! Duceti echipa aceasta in Liga 1 !! Doar UTA conteaza !!

5. Avatar

Te rog , scoate l pe Hrezdac !!!!!jucam cu un om in minus !!!!

7. Avatar

Buhacianu ar trebui pus rezerva cateva etape sa isi revina. E foarte slab de vrei 5 meciuri ! Nu mai face o preluare

7

14
    Răspunde
    1. Avatar

Buhăcianu a fost în formă la început, acum e rândul altora și e foarte bine. Sperăm să își revină când nu va fi Moise sau alții în formă.
      Deocamdată sper să ne bucurăm de victorie chiar dacă Buhăcianu nu dă gol sau nu iese pozitiv în evidență.

11

1
      Răspunde
  8. Avatar

Incredibil cat e de slab Hrezdac. Practic jucam in 10 , copilu ala e total pe langa…

7

11
    Răspunde
    1. Avatar

Ar fi fain să marce un gol Hrezdac sa iti închidă gura!

10. Avatar

Hrezdac joaca la închidere nu joaca rău. Trebuia un penalty la Hrezdac și un rosu -cot în gura- la un clujean.Nu prea ținem de minge Moise slăbuț el nu e cuîncă. Ne mai trebuie un gol Hai UTA !

13

0
    Răspunde
    1. Avatar

Aveti dreptate domnule doctor. Cot in plina figura la mijlocul terenului asupra unui jucator al UT-ei si penalty la Hrezdac. Arbitrul gazdar pana in maduva oaselor !!! Dar si daca Ursu se concentra putin si facea 2-0 in minutul 16 altfel ne simteam acum. Parerea mea este ca UTA putea sa castige lejer la Cluj dar cu o alta atitudine. Buhacianu putina concentrare si da gol la ultima faza , nu trage in portar. E mult pana departe !!!

6

0
      Răspunde
  11. Avatar

De ce se insista asa mult cu titularizarea lui Hrezdac? Isac, Oroian. Miculescu au calitati mult mai bune decat acest Hrezdac, care inafara ambitiei nu arata nimic, nici o sclipire. Nu am nimic cu el, dar nu e de noi in momentul de fata. Vrem sa emitem pretentii!

1

13
    Răspunde
    1. Avatar

Personal cred ca jucat cel mai bun meci de cand e la UTA, dar Oroian e mai mult mai bun

7

1
      Răspunde
    2. Avatar

Pentru este jucator de inchidere, care are sarcina sa rupa jocul adversarului, sa-i blocheze in a avansa spre poarta UT-ei !!! De aia !!! Miculescu si Oroian sunt mijlocasi de benzi care sustin atacul !!! Doar ca trebuie sa cunosti fenomenul. Hrezdac a jucat bine astazi.

13

0
      Răspunde
  12. Avatar

O pasa buna imi doresc sa vad de la Hrezdac. Un duel castigat, ceva. Probabil nu ne pricepem la fotbal

1

7
    Răspunde
  13. Avatar

Scoatel odata pe Hrezdac ca e degeaba pe teren !!!

1

8
    Răspunde
  14. Avatar

Mi se pare Ok Hrezdac, ce aveti cu baiatul.

13

1
    Răspunde
  15. Avatar

Bine ar fi sa castigam dar mie nu imi place jocul asta de echipa mica,sa urci adversarul peste tine e f riscant,orice se poate intampla.

15

0
    Răspunde
    1. Avatar

In repriza a 2a a fost minutul 69!!! cand am legat primele pase pe terenul advers. Inadmisibil, chiar antifotbal! Era mai bine daca Clujul marca in primele 5 minute sa iesim la joc, e foarte greu sa fi suporter UTA si sa vezi ce (nu) jucam, desi am fi in stare

4

2
      Răspunde
  16. Avatar

Iar e superoferta la selectioneri in foarte multe comentarii.
    De ce joaca cu X si nu cu Y? Daca ar fi jucat cu Y , era bai ca nu joaca si Z.
    Echipa are un antrenor, rezultatele si jocul sunt cum nu au fost in ultimii ani. Daca nu mai rezistati si dă profesionalismul din voi pe de lături, trimiteti CV-ul, insotit de scrisoarea de intentie pe adresa clubului si asteptati invitatia la interviu.
    Foarte important sa mai adauge azi 3 puncte la zestrea existenta!

31

4
    Răspunde
    1. Avatar

BAAAAAAAAA tu te-ai gasit sa comentezi ,tu care esti si antrenor principal si antrenor secund si antrenor de portari si scouter si conducator, tu vorbesti de super oferta? tu care scriai pe aici de toti si te luai de jucatori si iti dadeai cu parerea care ce fotbalist va fi , i criticai pe toti, dadeai in toata lumea , vrei sa te uiti pe comentariile tale din urma sa vezi ce specialist esti?

1

1
      Răspunde
  17. Avatar

Mi se pare aranjat meciul , fara suparare.

1. Avatar

Ai aparut Dascale? La victorii nu te vad comentand.

13

2
      Răspunde
      1. Avatar

Am fost întotdeauna aici..dar cum sa vezi tu așa ceva ,mini-max. !!!!

3

10
        Răspunde
  18. Avatar

A marcat Goga care trebuia eliminat pt lovitura cu cotul în plexul lui Hrezdac. Gunoaie de arbitrii incompetenți var și arbitri străini. Vrem

23

2
    Răspunde
  19. Avatar

Penibili ! Penibili ! Penibili !!!
    Sa va fie rusine ! Daca ajungi sa faci anti joc cu descultii de la U , inseamna ca esti echipa mica !
    Bine a zis Stoican , nu o sa mearga la nesfarsit tactica asta sa faci anti joc , fotbalul te va pedepsi. Mari vorbe !!!

10

20
    Răspunde
    1. Avatar

…Stoican vorbește? …….ne-am convins de meciul de ieri……cum a evoluat și câștigat Petrolul !!!

5

0
      Răspunde
  20. Avatar

E o diferenta mare intre a nu sti sau a nu vrea sa jucam fotbal. UTA pur si simplu refuza jocul in deplasari cand are avantaj pe tabela. Turris, Resita si Cluj, aceasi poveste, doar cu noroc am plecat cu 3 puncte de la Resita

19

1
    Răspunde
    1. Avatar

Mai scuza ma !!! Noi am avut noroc !!!! Am avut ó bara!!! Si golul clujului a fost o nenorocita deviere !!!

4

2
      Răspunde
      1. Avatar

Desi nu am zis ca am avut noroc astazi, am avut noroc la Resita cu foarfeca lui Moise, dar da, consider ca am avut noroc ca am luat 1 punct. Tie ti se pare normal ca Iacob are 60 de interventii intr-un singur meci? Sau ca nu iesim din propria jumatete 25 de minute? Nu neaparat cu rezultat am probleme, dar cu mentalitatea si jocul prestat. Nu asteptam mai mult decat sa castigam duelurile 50% la 0-1, dar noi dam mingea in fata fara destinatie si pierdem 90% din dueluri in afara careului. Da am avut o bara, si ei au avut o bara transversala.

6

0
        Răspunde
        1. Avatar

Si eu a-si vrea sa castigam fiecare meci!!! Sa fim realisti atata reusim momentán!!! Anul trecut a fost mai bine???? Daca din restante din deplasari luam cate un punct sunt foarte multumit !!! Si din retur forta sa fie cu noi !!! Sa incepem cu critici din retur!!! Luptam si castigam !!!

21. Avatar

La u cluj au batut toti astia suntem egali cu locul 16 nu ma deranjeaza rezultatul ma deranjeaza ideea de joc de fapt antijoc!asa nu promovam clar si ne facem de ras!

14

1
    Răspunde
    1. Avatar

…..și Mioveni a făcut 2-2……..recent acolo la ei…..

3

0
      Răspunde
  22. Avatar

Cite ocazii trebuie sa aibă Buhacianu sa de-a un gol??? Interesant ,după golul primit cum au știut utistii sa iasă la atac. Cu ăștia nu faci nimic în Liga I. o sa fie ciuca bătăilor…Aduceți jucători care știu fotbal.

24. Avatar

Nimeni nu spune nimic de albitraj…dar a influentat rezzultatul…
    La faza golului,nu a lasat jucatorul nostru sa stea intins in spatele zidului!
    Au facut-o si echipe in CL!

15

2
    Răspunde
    1. Avatar

mea culpa pt „” albitraj””
      totusi..avea voie sa stea in spate sau nu?

3

0
      Răspunde
  25. Avatar

+1 la adevăr si -2 pt o echipă ce visa la revenirea in lupta pt promovare..hai că nu e așa rău, nu mai fiți așa pretențioși sământarilor! Nici voi nu incurajati echipa decât după ce marcă gol pe motoru, aveți pretenții de spectacol fotbalistic , dar voi nu contribuiti! Bravo UTA, mergem inainte, câștigăm la argeș si suntem ,,acolo” unde trebuie!

23

1
    Răspunde
  26. Avatar

Care domne antijoc la UTA. ? UTA. a jucat destul de bine , pacat ca nu s-a luat 3 puncte, dar este bine si asa. Buhacianu a jucat destul de bine dar sa nu se supere pe mine pt. ca in cazul cand scapi singur cu portarul si vezi ca ti-a inchis unghiul ,ridica capul in sus si uite-te in dreapta ta si paseaza-i coechipierului tau in care il puneai intr-o pozitie foarte buna de a marca, la fel s-a intamplat si la Resita si nu ai pasat colegului la fel de bine plasat in fata portii , deci Buhacianule fi mai atent in fata portii si alege cea mai buna solutie pt. rezultatul favorabil echipei, sper sa nu te superi pe mine pt. aceste recomandari !!! Arbitru, nesimtit, GOGA TREBUIA ELIMINAT , LA LOVIT PE HREZDAC FARA MINGE SI S- A FACUT CA NU VEDE !? FORTA UTA UTA UTA UTA UTA UTA UTA UTA UTA UTA UTA UTA UTA , BRAVO BAIETII !!!

18

2
    Răspunde
  27. Avatar

Astazi am pierdut 2 puncte mari la U Cj ce au jucat >tare< si cu intrari cam dure.DANIEL STANCIU spune daca astazi fluierasii nu au tras cu voi !Kovacs trebuia sa dea 11 cand Kay in careu la tras de tricou pe Hrezdac,ce mai zici Stanciule.Pacat de autogolul lui A.Rus din final….dar ne-au cam inghesuit clujenii in unele momente a jocului unde am fost molatici….!Galeria lui U Cj a vrut sa se razbune pe aradeni,deci golania la unii e mare si sepcile rosii au dorit mjult sa ne incurce.. ..!Va spun ca nici la Pitesti nu pierdem si unii jucatori aradeni vor mai fi maini moarte ca astazi…!Ursu in afara de gol a fost slabut ! Hai UTA !

6

4
    Răspunde
    1. Avatar

Daniel Stanciu – cunoscut homosexual intre VIP-urile din lumea fotbalului.Si nu e singurul, mai sunt si conducatori de cluburi si chiar arbitrii.Este asa de bun ca este cautat de foarte multe echipe- Poli,Dinamo,CFR Cj,ASA TG.Mures ,Vaslui, etc.

4

0
      Răspunde
  28. Avatar

Hai să nu fim atât de negativiști, să ne uităm pe clasament, zic. Da, am pierdut 2 puncte azi, mult prea ușor, s-au ratat câteva ocazii bune dar asta este, se intâmplă și la case mai mari.

8

0
    Răspunde
  29. Avatar

UTA. a jucat destul de bine cu U, Cluj care au jucat foarte dur . Daca ISAC nu intra aiurea la adversarul de la U, Cluj,pt. ca ala nu avea nicio sansa in fata careului fiind flncat de F. Ilie si Melinte parca, UTA. pleca cu trei puncte dar asta este, este bun si 1-1 pana la urma. Cert este ca UTA. nu a fost invinsa si pleaca cu mari sperante la PITESTI pt. un rezultat bun ,speram ca asa va fi dat fiind ca, si la Pitesti va fi o partida la fel de grea !!! FORTA UTA UTA UTA UTA UTA UTA UTA UTA UTA UTA UTA., BRAVO BAIETII , CAPUL SUS SI MOBILIZATIVA SI MAI BINE PT. URMATOARELE PARTIDE, UTA UTA UTA UTA UTA UTA UTA UTA UTA !!!

8

1
    Răspunde
  30. Avatar

Cu 4 ( patru) puncte pierdute aiurea ( la Turris si Cluj ),…ca la Resita am avut noroc chior, Balint mi-a aratat ca e antrenor de divizia B. Cu o aparare , care a bubuit mereu, cu un Bugaceanu , care alearga iute, dar nu e eficient, cu un Ionita total ineficient si fara sens introdus,, echipa s-a straduit, dar nu poti sta doar „cu fundul in poarta, toata repriza a doua ne-am facut ca jucam, am stat…in aparatori si portar. Sa recunoastem ca,,…daca nu bate lovituri libere, Moise nu prea conteaza la pase si constructie, nu l-a dat ASTRA degeaba. La golul egalizator a fost penalty, asta desi fluierasul, per global , a fost gazdar. Fara posesie, multumindu-ne doar cu bubuiala, nu aveam cum sa rezistam. Asa nu vom promova, chit ca azi, cu sansa,, am luat un punct, si daca aveam „bulan”,…ca la Resita …marca si Bugaceanu.. Dle Balint nu se poate trai, la infinit din noroc. UTA are individualitati, dar nu are echipa, fizic, nu stam bine si asta e treaba…de antrenor. .Imi veti spune ca sint prea dur,…la 1 punct castigat, dar realitatea este ca…”nu punem osul”, nu punem mingea jos, ne multumim …cu ( prea) putin, jucam prea speculativ, mimam …implicarea la efort.. Si, prevad,..ca vom regreta

6

17
    Răspunde
    1. Avatar

Doamne , cati hateri pe aici!
      Luati clasamentul, priviti-l cu atentie si poate va dumiriti. Multi clarvazatori pe aici, deja stiu cine promoveaza si cine nu, si evident si ce ce nu.
      Procesul etapei era Pepsi pe langa profesionustii (!) comentatori de aici.

14

3
      Răspunde
      1. Avatar

Nu e hater daca are dreptate. As mai adauga ca bravo Balint pt lotul facut, aparatorii nostri dau un randament bun, dar sunt suprasolicitati din cauza tacticii de joc. Tintim prea jos, ne multumim cu putin. Daca dai adversarului mingea la 20 de metri de poarta ta o repriza intreaga, o incercare intra pana la urma. Asa pana si Apateu ar da gol Barcelonei. Bravo Tomozei, Melinte, Fl. Ilie si A. Rus, fara sa supar pe nimeni cu Seroni titular cred ca luam de la 3 in sus, ca anul trecut. Ma deranjeaza declaratia lui Balint ca fost multimit cu tactica. Data viitoare la 1-0 pt noi sa pui 11 jucatori pe linia portii si daca nu primim gol sa vezi ce bucurie mare va fi aici pe sportarad. Eu cer doar sa jucam 90 de minute si nu sunt hater, dar nici suporter de rezultate.

1

2
        Răspunde
  31. Avatar

Arbitraj criminal. In prima repriza trebuiau clujenii sa aibe un jucator eliminat si noi un penalty. Mai ales lovitura aia in gat aplicata lui Buhacianu, la aia se da rosu si la rugby.

5

0
    Răspunde
  32. Avatar

Pacatoasa tactica asta de a te apara tot meciul. si drept dovada ca in ultimmele 5 minute puteam sa mai marcam o data, Parca ne era frica de adversar de parca erau Real Madrid , dominati toata repriza a doua. Ok am obtinut un punct dar cu putin curaj le aveam pe toate 3, apararea de la U fiind subreda rau.

1

0
    Răspunde
  33. Avatar

sincer sant multumit de rezultat in ani trecuti jucam bine dar nu luam puncte doar la impresia artistica punctam sa nu uitam ca santem o echipa in constructie cu multi noi veniti sincer astept o alta fata a ute-i in retur cand probabil se intorc si cei accidentati si de ce nu vreo 2 sau 3 achiziti bune forza uta

8

0
    Răspunde
  34. Avatar

Ciobanii astia de la U, Cluj au intrat la rupere , sa le fie rusine, daca era arbitrul corect, UTA. castiga acest meci, GOGA ala un needucat, trebuia eliminat fara discutie !!! Cum bai GOGA sa dai cu pumnul pe furis intr-un copil de 19-20 ani la varsta ta de 35 ani ,te-ai facut de rassu-plansu in fata opiniei publice ,asta este educatia pe care o vei da copiilor cand o sa antrenezi vreodata ?!

9

0
    Răspunde
  35. Avatar

Ce va tot legati de comentarii? De cand n-are voie un suporter sa-si critice echipa? Suntem alaturi de echipa, ne place antrenorul, da, stam bine in clasament, dar cu totii vrem sa vedem UTA jucand la potentialul maxim, ce nu se intampla momentan. Cu totii vrem sa vedem promovarea la final, dar am fi si mai fericiti daca am vedea la fiecare meci daruinta, tupeu, jucand fara frica, jucand stilul nostru indiferent de adversar, cum se intampla la case mai mari.

5

3
    Răspunde
    1. Avatar

„De cand n-are voie un suporter sa-si critice echipa?”

36. Avatar

După o lună (November) foarte grea o sa fim pe primul loc.
    Hai sa fim lîngă echipa indiferent de rezultat… si sa încurajăm pe băieți.
    As vrea aici sa multumesc băieților si antrenorului ca m-au primit la antrenament si am avut onoarea să fac poze cu echipa.
    Va îmbrățișez si va tin pumnii ! Haide UTA !

18

0
    Răspunde
  37. Avatar

UTA va bate la Argeș?…mai vorbim ….cu anti jocul de astăzi pierdem clar. Domnul Nelu spunea că UTA a jucat bine astăzi: nu știu ce meci ai văzut dumneata , sa stai 30 de minute in propriul careu și să nu contezi in atac o repriza întreagă,,cu excepția ratangiului de Buhacianu…părea că Clujul trage la promovare nu UTA.!!! Astăzi am jucat fotbal doar 25 de minute in rest tentativa de fotbal și nu e prima dată…Nu facem față în Liga I cu jucătorii ăștia.

4

5
    Răspunde
  38. Avatar

DASCALE ,UTA. nu a jucat exceptional dar nici rau nu a jucat ,a jucat tactic ce le-a cerut Laszlo Balint dar in niciun caz antijoc. Ai si tu dreptatea ta , UTA., baietii trebuie sa fie mult mai atenti la fazele de atac , sa fie mai concentrati la finalizare si sa dai gol. goluri pt. ca adversarul nu te iarta !!! In legatura cu liga1a, stai putin ca mai este pana acolo, mai este de tras , dar daca doamne ajuta sa fie asa, lucrurile se vor schimba in ceea ce priveste lotul de jucatori, se vor aduce intariri cu niste jucatori peste nivelul ligii a2a ,dar stai sa ajungem noi acolo,sperand ca din retur se vor reveni accidentatii si cu ceva plombe la echipa UTA. noastra va reusi . In privinta meciului cu Campionii F C Arges, in mod sigur va fi un meci la fel de dificil ,dar pt. a obtine maxom de la acest meci, baietii nu trebuie sa mai rateze ocaziile mari pe care le au in fata portii, altfel nu poti obtine ceea ce iti doresti !!! Sanatate si noroc si FORTA UTA UTA UTA UTA UTA UTA UTA !!!

4

0
    Răspunde
  39. Avatar

După primele 3 meciuri, când toată lumea credea că noi venim imediat după Liverpool, City și Juventus, am spus că vor veni și momente foarte grele. Când spuneam asta aveam în calcul valoarea foarte scăzută a fotbalului românesc, calitatea tehnică și mentală mai mult decât precară a jucătorilor care evoluează în așa zisul fotbal profesionist din România, factori care duc la inconstanță în joc. Mărturisesc că prin ”momente grele„ eu mă refeream la 2-3 înfrângeri în deplasare, la egaluri pe teren propriu, la serii de 2-3 meciuri fără victorie. Anticipam că cei care îi pupau mâna lui Gyuszi și tălpile lui Buhăcianu se vor întoarce împotriva echipei și vor spumega la adresa idolilor de ieri. Cunosc mult prea bine fudulia fără bază a unora dintre ”suporterii” arădeani precum și cultura fotbalistică din ce în ce mai precară. Nu îmi imaginam totuși că voi vedea asemenea comentarii mizerabile în condițiile în care echipa reușește să adune puncte chiar și când joacă slab. Dar asta e, de unde e nici Dumnezeu nu cere. Acum despre meci pe scurt:: Meci slab dar punct foarte important. Problema astăzi a fost la mijloc unde nu am reușit nici să ținem de minge dar nici să o recuperăm în zona mediană. În condițiile astea greul a căzut pe apărare care a rezistat foarte bine. Atacul, văduvit de mingi, a reușit totuși să producă 3-4 ocazii mari în timp ce gazdele, cu toată presiunea lor, n-au reușit să aibă nicio ocazie clară de gol. În ciuda evoluției mai slabe, nu trebuie să subestimăm acest punct. U nu mai e echipa din startul sezonului, arată incomparabil mai bine iar jucători precum Florescu sau Goga sunt puțini în liga a doua. Nu știu ce s-a întâmplat cu Lorenzi de n-a fost nici măcar pe bancă dar cred că etapa viitoare cu Isac în locul lui Hrezdac o să arătăm mai bine. Pentru Bustea a fost primul meci ca titular după accidentare, era greu de crezut că o să fie la 100% dar sper să-l fi ajutat minutele primite azi. Buhăcianu a fost cu mult peste prestațiile din ultimele meciuri, ceea ce mă bucură foarte mult. Am spus astăzi că din aceste două deplasări aș fi mulțumit cu 4 puncte care ne-ar duce pe primul loc. Cred că egalul de azi ne ține în grafic iar sâmbătă vom învinge la Pitești.

14

0
    Răspunde
    1. Avatar

Lorenzi , am inteles ca a avut un conflict cu un coechipier…la sf meciului cu Viitorul se certa cu Seroni in drumul spre vestiar.

1

2
      Răspunde
    2. Avatar

Dragi cititori, luati notite, apoi „dati drumul” la taste.
      Respect Giuoliano!

3

0
      Răspunde
  40. Avatar

Sa judecam…la rece. Place ori nu, si la Turris, si la Resita, si la Cluj, si la Ploiesti, dupa ce am condus am stat cu fundul pe careul nostru. La Ploiesti si la Resita am avut noroc, am marcat in final. .De ce echipa se retrage, cind conduce si refuza sa mai construiasca, doar bubuie ( fundasii dau direct pe atacanti) ? Este , in primul rand treaba de antrenor , care accepta asa ceva. Acum, putem spune ca Ionita , desi e bagat mereu nu produce nimic, cind iese C Rus, dispare atacul. Moise are executii fenomenale, dar in camp nu pune osul, nu se vede, Ursu si Bustea nu rup gura targului. Ne lipsesc enorm Puscas si Ciucur. Bugaceanu are viteza si forta, dar nu si tehnica , daca avea asaceva …salva impresia. Apararea, buna pe sus, cam haotica pe jos, nu construieste. Din nou A. Rus sta aiurea la zid, se intoarce cu spatele. Foarte bun, in continuare portarul, cea mai buna achizitie. Balint incepe sa ne arate ca nu se impune asupra jucatorilor, ca politica sa ii multumeasca pe toti nu e buna. Juniorii incep sa joace, toti sint cam egali valoric, mie mi-a placut Hrezdac, nu si Isac, cam speriat. La inchidere ar trebui unul experimentat, nu un junior. Meciul putea fi castigat simplu, daca nu ne-am fi retras , total in repriza a doua. Cum prea des o facem, cred ca nici conditia fizica, la unii nu este cum trebuie. Cu 3 puncte la Cluj mergeam linistiti la Pitesti, asa sintem obligati sa nu pierdem acolo, ca sa aduna 2 puncte …din 6 posibile. Pacat mare cum a tratat UTA meciul asta in repriza secunda. Nu mi-a placut Balint, laudele l-au facut sa arate multa suficienta, sa fie areactiv, sa schimbe cam aiurea.

4

3
    Răspunde
    1. Avatar

In sfarsit un comentariu obiectiv nu subiectiv . UTA la Cluj nu a jucat nimic in afara mingilor lungi, desi trebuia sa controleze jocul impotriva unei formatii mediocre. MIJLOC ZERO deacolo si lipsa mingilor catre RUS atacant de careu si tinuti in teren numai cei care alearga dupa mingi la disperare(poate lucrate). NICI O IDEE DE JOC COMBINATIV. Nu mai dati doar in anumiti jucatori ci vedeti realitatea de pe teren.