29/10/2020

sportarad

stiri sportive din judetul arad

În weekend aflăm numele altor trei finaliste ale campionatului județean de futsal

Ediția cu numărul 7 a Campionatului Județean de Futsal continuă în acest weekend cu alte trei „zone”. Până acum, și-au luat bieletele pentru finală: Academia Brosovszky, ACS Socodor și CS Ineu, urmând ca după întrecerile de sâmbătă și duminică, de la Pecica, Vladimirescu și Macea să cunoaștem alte trei formații ce se vor lupta penrtru trofeu în acest an. Iată „rețeta” completă a weekendului:

1 februarie, Pecica

Grupa A: Progresul Pecica 2, VIctoria Nădlac, Foresta Oil S. German, Speranța Turnu

Grupa B: Semlecana  Semlac, Unirea Șeitin, Luceafărul Munar, Viitorul Pereg

Progresul Pecica II – Victoria Nădlac

Semlecana  Semlac – Unirea Șeitin

Foresta Oil S. German – Speranța Turnu

Luceafărul Munar – Viitorul Pereg

Victoria  Nădlac – Speranța  Turnu

Unirea Șeitin – Viitorul Pereg

Progresul Pecica II – Foresta Oil S. German

Semlecana  Semlac – Luceafărul Munar

Foresta Oil S. German – Victoria  Nădlac

Luceafărul Munar – Unirea Șeitin

Speranța  Turnu – Progresul Pecica II

Viitorul Pereg – Semlecana  Semlac

2 februarie, Vladimirescu

Grupa A: Real Horia, Păulișana Păuliș 2, Avântul Târnova, Cetate Săvârșin

Gruoa B: Mureșana Mândruloc, Atletico Arad, Șoimii Livada, Olimpia Bârzava

Real Horia – Păulișana Păuliș II

Mureșana Mândruloc – Atletico Arad

Avântul Târnova – Cetate Săvârșin

Șoimii Livada – Olimpia Bârzava

Păulișana Păuliș II – Cetate Săvârșin

Atletico Arad – Olimpia Bârzava

Real Horia – Avântul Târnova

Mureșana Mândruloc – Șoimii Livada

Avântul Târnova – Păulișana Păuliș II

Șoimii Livada – Atletico Arad

Cetate Săvârșin – Real Horia

Olimpia Bârzava – Mureșana Mândruloc

2 februarie, Macea

Grupa A: Voința Macea, Gloria Neudorf, Aluniș, Olimpia Bujac

Grupa B: Viitorul Arad, Sport Klub Mailat, Gloria Lunca Teuz Cermei 2, Frontiera Pilu

Voința Macea – Gloria Neudorf

Viitorul Arad – Sport Klub Mailat

Aluniș – Olimpia Bujac

Gloria Lunca Teuz Cermei 2 – Frontiera Pilu

Gloria Neudorf – Olimpia Bujac

Sport Klub Mailat – Frontiera Pilu

Voința Macea – Aluniș

Viitorul Arad – Gloria Lunca Teuz Cermei 2

Aluniș – Gloria Neudorf

Gloria Lunca Teuz Cermei 2 – Sport Klub Mailat

Olimpia Bujac – Voința Macea

Frontiera Pilu – Viitorul Arad

După partidele din grupe se vor disputa, bineînțeles, partide de clasament pentru locurile 7, 5, 3, plus, bineînțeles, semifinalele și ultimul act.

0
0
%d blogeri au apreciat: