03/12/2020

sportarad

stiri sportive din judetul arad

Patru zile au fost de ajuns pentru a cunoaște finalistele Cupei Satelor U13. După ACS Socodor joi, alte trei formații și-au luat biletele pentru ultimul act în cele trei zile ale weekendului. Iată istoria semifinalelor de vineri, sâmbătă și astăzi, chiar de Ziua Femeii:

Zona Șicula

Șicula (Gurba) – Măderat 2-2

Hălmagiu – Archiș 0-0

Măderat – Archiș 6-0

Șicula (Gurba) – Hălmagiu 3-0

Hălmagiu – Mpderat 2-2

Archiș – Șicula (Gurba) 0-3

Clasament:

  1. Șicula (Gurba) 3 2 1 0 8-2 7pct.
  2. Măderat 3 1 2 0 10-4 5pct.
  3. Hălmagiu 3 0 2 1 2-5 2pct.
  4. Archiș 3 0 1 2 0-9 1pct.

 

Lotul echipei câștigătoare – Șicula: Iosif Teodor Neșiu, Cristian Covaciu, David Silaghi, Denis Panda, Alexandru Covaci, Alexandru Moțocan, Florin Hedea, Iosif Mesaros, Andrei Dragoș, Gabriel Hanis, AnaMaria Oniță, David Petroi, Iosefina Petroi, Denis Mohaci, Filip Țucra. Antrenor: Codin Trînc.

Arbitri turneu: Lucian Berariu, Alexandru Pătrăuță.

Observatori: Andras Mako.


Zona Horia

Horia – Săvârșin 3-0

Semlac – Birchiș 0-3

Sâvărșin – Birchiș 0-3

Horia – Semlac 3-0

Semlac – Săvârșin 3-0

Birchiș – Horia 0-5

Clasament:

  1. Horia 3 3 0 0 11-0 9pct.
  2. Birchiș 3 2 0 1 6-5 6pct.
  3. Semlac 3 1 0 2 3-6 3pct.
  4. Săvârșin 3 0 0 3 0-9 opct.

Lotul echipei câștigătoare  = Horia: Robert Lupu, Răzvan Postolache, Adelin Maier, Cristian Iancu, Andrei Harhaș, David Crăciun, Sergiu Roșu, Alexandru Caba, Luigi Nicolas Pal, Sebastian Timaș, Călin Purtan, Rafael Crișan, Cristian Șerban, Nicolae Grecu, Marc Iercoșan, Paul Iovanovici. Antrenor: Ciprian Mocanu.

Arbitri turneu: Lucian Berariu, Remus Naghi

Observator: Ionel Iovescu


Zona Zădăreni

Zădăreni – Vinga 1-0

Secusigiu – Felnac 7-0

Vinga – Felnac 3-0

Zădăreni – Secusigiu 0-1

Secusigiu – Vinga 8-0

Felnac – Zădăreni 0-3

Clasament

  1. Secusigiu 3 3 0 0 16-0 9pct.
  2. Zădăreni 3 2 0 1 4-1 6pct.
  3. Vinga 3 1 0 2 3-0 3pct.
  4. Felnac 3 0 0 3 0-13 0pct.

Lotul echipei câștigătoare – Secusigiu: Lucas Pelle, Florin Alin Ursu, Gheorghe Bogdan Gruie, Alessio Calotă, Ștefan Vlad, Eduardo Fernando Betea, Ilie Ionuț Filip, Andrei Marian, Casian Florin Beserman, Darius Ionuț Gruia, Marius Moza, Răzvan Adelia Axinie. Antrenor: Vladimir Iosim.

Arbitri turneu: Paul Iovescu; Marius Vâlceanu.

Observator: Ionel Iovescu

0
0
%d blogeri au apreciat: