Superliga

Iașul lui Pancu salvează onoarea gazdelor, juniorii îi îndulcesc debutul campioanei CFR

Din șase partide disputate până la această oră în ediția 2020-2021 a Ligii I la fotbal, într-una singură au avut câștig de cauză gazdele. S-a întâmplat în această după-amiază, în Dealul Copou, acolo unde Daniel Pancu a debutat cu un succes pe banca echipei din orașul natal. Passaglia a fost omul de trei puncte al moldovenilor, după pasa lui Francisc Cristea.

Campioana CFR a fost salvată de juniori în runda inagurală. La Clinceni, pentru trupa lui Dan Petrescu au punctat Costache (fază la care ilfovenii au cerut fault la duelul fizic dintre Deac și Dobrescu) și Petrila, cu 14 minute înainte de final, după așezarea lui Susic. Cebotaru egalase de la punctul cu var, la începutul părții secunde, pentru ca Chandarov să rateze o ocazie imensă de 2-2, cu 4 minute înainte de final.