Arhivă articole

aprilie 2021
L Ma Mi J V S D
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Premieră pentru orașul Arad: Burleanu confirmă că finala Cupei României la fotbal feminin va avea loc pe „Francisc Neuman”!

După ședința de Comitet Executiv al FRF de astăzi, Răzvan Burleanu a atacat mai multe subiecte în fața presei, iar unul dintre acestea privește Aradul. Mai precis, orașul nostru va organiza în premieră o finală de Cupa României. E vorba despre cea rezervată fetelor, care va avea loc pe 6 iunie, pe noua arenă „Francisc Neuman”.

„Finala Cupei României la fotbal feminin va avea loc la Arad”, a confirmat președintele Federației Române de Fotbal, care a dezvăluit și locația pentru finala Cupei la fotbal masculin, respectiv arena „Ilie Oană”, din Ploiești.

Așa stând lucrurile, AC Piroș Security Arad are imensa șansă de a juca pentru trofeu chiar acasă, dar pentru asta trebuie să treacă în sefrturi de Selena Constanța (în deplasare) și, probabil, chiar de campioana Olimpia Cluj, în orașul nostru.

loading...

Programul sferturilor de finală – 12 mai:

Selena Constanța – AC Piroș Security

Vulpitele Galbene Roman – Carmen București

Universitatea Alexandria – Universitatea Olimpia Cluj

Asociația Club Sportiv „Heniu” – Vasas Femina Odorhei

3
0

2 comentarii la articolul: “Premieră pentru orașul Arad: Burleanu confirmă că finala Cupei României la fotbal feminin va avea loc pe „Francisc Neuman”!

    1. atunci cand fuge nevasta-ta prin casa sa-ti dea cu tigaia in cap cand mai afirmi asa ceva, poate iti vine mintea la cap si nu mai intrebi asa ceva

      1

      1

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.