Volei

Arădeni pe podium la Oradea Beach Volley 2021

Turneul naţional ,,Oradea Beach Volley 2021”, Competiţie dedicată juniorilor si junioarelor, le-a adus rezultate importante  celor CS ProVolei Arad. Dintre elevii lui Marius Mascovits, cea mai bună clasare a avut-o Patric Creța, care, în echipă cu George Breban, de la LPS Bihorul Oradea, a ocupat primul loc la juniori.

Pe locul 3 şi medaliată cu bronz a fost echipa CS ProVolei Arad, formată din Alexandru Ciubotariu şi Alin Filipan. Comportări meritorii au avut și echipele formate din Flavius Moț şi Mark Timotity, la masculin și Ioana Ban (CS ProVolei Arad) şi Bianca Culda (CS Sighetu Marmaţiei), la feminin, ambele clasate pe locul 5. Cealaltă echipă de fete, formată din Ana Galeș şi Maria Şod, s-a clasat pe locul 8.

Pentru clubul condus de Radu Sabău, următoarele competiţii din calendarul intern sunt sunt: 19-21 iulie, Campionat Național pentru speranțe, la Timișoara, 22-25 iulie, Campionat Național Volei pentru cadeţi, tot la Timișoara, 26-28 iulie, FAN Tour Arad pentru juniori, 29 iulie -1 august, Open seniori şi Cupa Romaniei, la Arad.