Cluburi polivalente

Înotătorii masters ai CSM-ului s-au întors cu medalii în Ungaria și la Timișoara!

La Bekescsaba, în Ungaria, a avut loc a 23-a ediție a ,,Memorialului Gaspar Ervin”, după o pauză de doi ani (datorită situației pandemice), unde au concurat sportivi din Ungaria, România și Slovacia. CSM Arad s-a prezentat cu o delegație importantă, ce a obținut următoarele rezultate:

Norbert Rusu – locul 2 în probde 50 m bras, 200 m mixt, 100 m fluture și 100 m bras; locul 3 în probele de 200 m bras, 100 m spate, 50 m spate

Vladimir Georgescu  – locul 3 în probele de 100 m spate, 100 m liber, 400 m liber și 50 m liber

Adalbert Karpati  – locul 1 în probele de 50 m fluture și 100 m liber

Cristian Vălan – locul 3 în probele de 400 m liber și 50 m liber

Cristian Mladin – locul 3 în probele de 200 m bras și 50 m fluture

Csaba Nagy Csaba – locul 2  în proba de 50 m fluture.

Echipa de ștafetă a CSM Arad, în proba de 4X50 m liber, în formula Mladin C., Georgescu V., Rusu N. și Karpati A., a obținut medalia de argint.

De asemenea, la Timișoara, a avut loc un concurs de înot cu specific anduranță, intitulat ”0.5 h Aqua Challenge”, unde înotătorii arădeni au obținut rezultate notabile. Astfel, Cristian Vălan a obținut medalia de aur, Mihai Timofte pe cea de argint, iar Valentin Retezar a reușit o clasare pe locul patru, fiecare la categoria sa de vârstă.