Cluburi polivalente

Arădeanul Hanciuța a cucerit bronzul balcanic pe tatami, alături de echipa mixtă a României

Luca Hanciuța, judoka legitimat la CSȘ Gloria Arad și pregătit de profesorul Alin Moț, a obținut medalia de argint cu echipa mixtă a României la Campionatul Balcanic U18 ce a avut loc în perioada 8-12 septembrie la Kocaeli, în Turcia. Tot la această competiție, Luca, elev al Liceului cu Program Sportiv Arad, a obținut locul 5 în cadrul categoriei +90 de kilograme.

Un alt sportiv al secției de judo, Matei Kunszabo a fost convocat pentru a participa la Campionatele Balcanice U13 ce vor avea loc în perioada 22-26 septembrie în Bosnia și Herțegovina, la Pale.