Fotbal juniori

UTA a început cu dreptul turneul semifinal al Ligii Elitelor U15

UTA 2008, pregatită de Radu Mărginean și Sandu Gaica a ajuns în faza semifinală a Ligii Elitelor U15, ce a început ieri la Craiova.

Arădenii au început seria de meciuri în compania celor de la Universitatea Craiova, de care au trecut cu 4-1. „Roș-albii” au avut 3-0 încă din minutul 18, iar scorul primei reprize a fost 4-0, după reușitele semnate Corchiș (2), Leca și Țăroi.

Primul „unsprezece” aliniat de UTA a fost următorul: Cioară – Vereș, Ancateu, Ene, Dolga, Hodoșan, Bărbat, Leca, Corchiș, Țăroi, Iancu, după pauză mai intrând pe teren: Păduraru, Ronai, Burcă și Jozsa.

Mâine, de la ora 12, UTA se va duela Academia de Fotbal Gică Popescu, iar ultimul joc va fi marți, cu Universitatea Cluj. „Șepcile roșii” au învins și ele în prima partidă, tot ieri, cu 1-0, pe echipa ce reprezintă școala de fotbal a fostului căpitan al naționalei sau al Barcelonei.