Stranieri aradeni

Arădeanul Man a marcat cu calcâiul la primul meci stagional în tricoul Parmei! + Video

Start foarte bun de sezon pentru Dennis Man și Parma. În primul meci oficial al stagiunii, în Cupa Italiei, emilianii s-au impus cu 3-0 pe terenul lui Bari.

Titular la Parma, arădeanul a înscris un gol frumos, cu călcâiul, după o pasă primită de la argentinianul Ansaldi. Reușita fostului utist, din minutul 76, a fost și ultima a meciului în urma căruia „cruciații” și-au câștigat dreptul de a se duela cu  învingătoarea din duelul Lecce – Como, care se dispută duminică.

Adrian Benedyczak deschisese scorul pentru Parma în minutul 8, iar Ange-Yoan Bonny a făcut 2-0 în minutul 34. Man a fost integralist, iar celălalt internațional român din lotul formației „galben-albastre”, Valentin Mihăilă, a intrat pe teren în minutul 77.

Noul sezon din Serie B debutează săptămâna viitoare, iar în prima etapă Parma va juca pe teren propriu contra nou-promovatei Feralpisalo.