Cluburi polivalente

Daria Tudorache a luat medalia de aur la Cupa Europeană de judo pentru cadeți!

Rezultat excelent obținut pe tatami de Daria Tudorache, judoka anului la CSM Arad. Sportiva pregătită de Lazăr Loghin a cucerit medalia de aur la Cupa Europeană de Judo pentru cadeți, competiție desfășurată la Gyor (Ungaria), în weekend (11-12 noiembrie). Daria s-a impus la categoria +70 de kilograme, singura care a adus medalii pentru delegația tricoloră, la aceeași categorie obținând bronzul Ioana Cociorba. În rest, România s-a mai ales cu patru locuri 5 și două locuri 7, țara noastră fiind reprezentată în Ungaria de 43 de sportivi, 22 de băieți și 21 de fete. Este într-o formă excelentă în acest an, a luat medalie la toate competițiile la care a fost, ne-a declarat antrenorul de la club, Lazăr Loghin.

An excelent pentru judoka de la CSM Arad, campioană și vicecampioană balcanică

Daria a devenit recent campioană balcanică de junioare cu echipa României și vicecampioană balcanică la individual, la categoria de greutate +78 de kilograme. De asemenea, judoka arădeană a cucerit în acest an bronzul național la open senioare și a devenit campioană națională la categoria U18, +70 de kilograme, cu acest rezultat punând serios umărul la clasarea CSM-ului arădean pe primul loc în clasamentul feminin pe cluburi, în cadrul Naționalelor U18 (juniori II) de la Craiova.