Stranieri aradeni

Arădeanul Dennis Man e fotbalistul lunii octombrie în Serie B

Fiind accidentat, Dennis Man a sărbătorit din Italia calificarea echipei naționale la Euro 2024, iar în ziua în care „tricolorii” își dispută locul 1 în grupă, cu Elveția, a primit un premiu special. Asociația italiană a fotbaliștilor l-a desemnat pe atacantul Parmei jucătorul lunii octombrie în Serie B, premiind – oarecum – și poziția de lider a formației emiliane.

Fotbalistul arădean a marcat patru goluri în luna precedentă, câte unul în victoriile cu Cremonse și Como și „dubla” din succesul de la Ascoli. Parma a pierdut un singur meci în luna octombrie, 2-3, în „fieful” formației de pe locul 2, Venezia.

Dennis Man a ajuns la cota 8 reușite stagionale pentru trupa antrenată de Fabio Pecchia și pare refăcut pentru meciul de sâmbătă (ora 15), de pe „Ennio Tardini”, cu Modena (locul 5).








Un comentariu

  1. Ce „noroc” a avut că l-a descoperit Prodan că altfel era și acum in serie B dar în România…sau mai rău la UTA.
    Cat tupeu poate avea aia că sa declare așa ceva?

    0
    0

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Back to top button