Stranieri aradeni

Hațegan – distins cu Titlul „Pro Urbe”, „centralul” arădean se pregătește să conducă CFR – FCSB


Cel mai bun arbitru de fotbal din România, arădeanul Ovidiu Haţegan, a primit distincția „Pro Urbe”. Totul s-a petrecut în cadru festiv, cu ocazia Zilelor Aradului, autoritățile locale putând face acest gest chiar și mai repede căci „centralul” de 41 de ani își aduce demult aportul la notorietatea orașului nostru peste hotare.

Prezent la două turnee finale de Campionat European, dar şi în numeroase meciuri din Champions League, Haţegan are șanse mari să arbitreze și la „mondialele” de anul viitor. Arădeanul are parte de o săptămână liberă, dar în weekend va conduce, probabil, derby-ul dintre CFR Cluj și FCSB. Disputa e programată duminică, 21 august, de la ora 21.








Articole de la JOHNNYBET



Un comentariu

  1. Felicitari, Ovidiu Hategan! Aradul fotbalistic „traieste” si din performantele tale ca si cavaler al fluierului. Pe de-o parte o meserie extrem de grea si solicitanta, dar pe de alta parte, una dintre cele mai frumoase meserii din lume. E nevoie de o mentalitate puternica si un caracter pe masura. Sunt mandru ca sunt aradean si ca faci parte din comunitatea aradeana. Felicitari inca o data si multa sanatate!

    0
    0

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Back to top button