Update: Rezultatele zilei în Liga a IV-a: UTA II a stopat Pecica!

Alin Drăgan și echipa sa au obținut cele trei puncte din confruntarea ce a avut loc sâmbătă dimineață, de la ora 11, în deplasare la CS Glogovăț. Cei din Criș au deschis scorul în minutul 36 prin Magda, pentru ca patru minute mai târziu antrenorul – jucător Alin Drăgan să puncteze pentru 2 – 0, scorul pauzei. În partea a doua au mai punctat pentru cei din Criș Modan (minutul 50) și Ciobanu (autogol, minutul 65) pentru ca golul de onoare al gazdelor să fie reușit de Cotoc în minutul 61.

În urma acestui rezultat Chișineu Criș s-a instalat pe primul loc până cel puțin mâine, când Pecica evoluează la Șiria, împotriva celor de la UTA II. Dar iată cum arată programul complet al etapei din liga a IV-a:

Sâmbătă, ora 15

Voinţa Mailat – Frontiera Curtici 1 – 0

A marcat: Vidican – min. 15

Păulişana Păuliş – Şoimii Lipova  1 – 3

Au marcat: D. Calancea – min. 13 / R. Popa – min. 52, Filimon – min. 64, min. 72

clasd

Etapa viitoare (19-20 martie): Sîntana – Aqua Vest, Lipova – Cermei, Felnac – Glogovăț, Crișul – UTA II, Pecica – Mailat, Curtici – Zăbrani, Șimand – Păuliș.