Gloria LT CermeiLiga a 3-aNational SebisȘoimii Lipova

Cupa României: Bihardioszeg Diosig – Național Sebiș 0-3, Șoimii Lipova – Gloria LT Cermei 3-0

Marți, începând cu ora 17.30, echipele arădene de liga a treia s-au duelat în turul doi al Cupei României la fotbal, după cum urmează:

Bihardiószeg Diosig – Național Sebiș  0-3

Diosig: Gheţe – Karacsony, Toseschi, Marc, Arsene, Sereş (77 Sg. Popa), R. Bogdan (70 Szucs), Vaida, Cr. Jurca, B. Praja (75 Iacob), M. Petran.

Sebiș: Moroz – Siminic, Bârănel, Basic, Dumitrache – Pîslaru, Livan – Săulescu, Petculescu, Cl. Vereș – Ionică

Arbitri: Cristian Codrea – Radu Despa, Cristian Lucaci (toți din din Baia Mare)

Min. 1: A început partida în prezența a aproximativ 400 de spectatori. Gazdele joacă în alb-negru, sebișenii în albastru

Min. 6: O primă ocazie de gol pentru Sebiș. Cl. Vereș a centrat de pe dreapta și Petculescu a reluat din 10 metri în bară

Min. 17: GOL Sebiș! Oaspeții preluat avantajul la Diosig, prin Cl. Vereș, care a tras în diagonală, în vinclul porții lui Ghețe, de la 15 metri lateral stânga

Min. 25: Meciul decurge în continuare fără ocazii de poartă

Min. 32: Moroz a scos două șuturi grele ale lui Jurcă și Petrean

Min. 45: Final de repriză la Diosog, cu Sebișul care a dominat teritorial repriza și, pe lângă gol, a mai reușit să pună în pericol buturile adverse prin Ionică, din nou Petculescu și Săulescu

Min. 46: A început partea a doua la Diosig, cu Ruță în locul lui Livan, la Sebiș

Min. 58: GOL Sebiș! Cl. Vereș reușește dubla după pasa ideală a lui Petculescu

Min. 67: Lui Ionică i s-a anulat un gol pe motiv de offside, scorul rămâne 0-2

Min. 74: Schimbare la Sebiș: A ieșit Petculescu și a intrat Susan

Min. 76: Oaspeții au avut mai multe faze fixe din preajma careului advers, rămase fără rezultat

Min. 80: Schimbare la Sebiș: A ieșit Vereș și a intrat Tatulea

Min. 87: GOL Sebiș! Pîslaru a executat în vinclul porții lui Ghețe o lovitură liberă de la 20 de metri

Min. 90+2: Fluier final la Diosig, Sebișul câștigă fără emoții în turul doi al Cupei

Șoimii Lipova – Gloria LT Cermei  3-0

Lipova: Bujor – Kocsis, Calvin, Pașcu, Tomuț – Piț, Bier, S. Popa, Copil – Trabalka, Vasinc

Cermei: Bodea – Rogojanu, Cotoc, Gurban, Suslak – Ianc – Diarra, Nistor, N. Varga, C. Vereș – Sulea.

Arbitri: Marius Omuț (Satu Mare) – Călin Cimpoieru (Lugoj), Ovidiu Timar (Marghita)

1. FELICITARI SOIMII !!! Bafta multa si in prima etapa cu C.S.M. LUGOJ . FORTA SOIMII !!!♡♡♡. DIN Tiraspol va pup pe toti si inca o data felicitarii ………