Fotbal judetean

Turul ediției de campionat 2018-2019 a Ligii a IV-a la fotbal! Turnu va juca „acasă” pe ICRTI

Ca și stagiunea precedentă, primul eșalon județean adună 15 echipe la start. Voința Mailat a spus în cele din urmă pas, iar în cazul nou-promovatei Speranța Turnu s-a găsit o soluție de compromis. Fiindcă arena din localitate nu putea fi omologată pentru Liga 4-a, echipa patronată de Aurel Radița își va disputa partidele de pe teren propriu la Arad, pe terenul  „ICRTI”, acolo unde evoluează și UTA II. Totodată, terenul din Păuliș fiind în refacere după inundațiile de acum câteva săptămâni, Păulișana va stă în prima rundă, iar primele două runde le va disputa în deplasare.

Etapa 1, sâmbătă, 11 august

CS Ineu – Socodor

Victoria Zăbrani – Victoria Felnac

Podgoria Pîncota – Șoimii Șimand

Glogovăț – Progresul Pecica

Frontiera Curtici – Unirea Sântana

UTA II – Victoria Nădlac

Cetate Săvârșin – Speranța Turnu

Păulișana Păuliș stă

Etapa 2, sâmbătă 18 august

Progresul Pecica – Frontiera Curtici

Socodor – Victoria Zăbrani

Unirea Sântana – Podgoria Pîncota

Speranța Turnu – Glogovăț

Victoria Nădlac – Cetate Săvârșin

Victoria Felnac – UTA II

Șoimii Șimand – Păulișana Păuliș

CS Ineu stă

Etapa 3, miercuri 22 august

CS Ineu – Păulișana Păuliș

Podgoria Pîncota – Progresul Pecica

Cetate Săvârșin – Victoria Felnac

UTA II – Socodor

Glogovăț – Victoria Nădlac

Frontiera Curtici – Speranța Turnu

Șoimii Șimand – Unirea Sântana

Victoria Zăbrani stă

Etapa 4, sâmbătă 25 august

CS Ineu – Victoria Zăbrani

Progresul Pecica – Șoimii Șimand

Speranța Turnu – Podgoria Pîncota

Victoria Nădlac – Frontiera Curtici

Victoria Felnac – Glogovăț

Socodor – Cetate Săvârșin

Păulișana Păuliș – Unirea Sântana

UTA II stă

Etapa 5, sâmbătă 1 septembrie

Podgoria Pîncota – Victoria Nădlac

Victoria Zăbrani – Păulișana Păuliș

UTA II – CS Ineu

Glogovăț – Socodor

Frontiera Curtici – Victoria Felnac

Șoimii Șimand – Speranța Turnu

Unirea Sântana – Progresul Pecica

Cetate Săvârșin stă

Etapa 6, sâmbătă 8 septembrie

CS Ineu – Cetate Săvârșin

Victoria Zăbrani – UTA II

Speranța Turnu – Unirea Sântana

Victoria Nădlac – Șoimii Șimand

Victoria Felnac – Podgoria Pîncota

Socodor – Frontiera Curtici

Păulișana Păuliș – Progresul Pecica

Glogovăț stă

Etapa 7, sâmbătă 15 septembrie

Podgoria Pîncota – Socodor

Cetate Săvârșin – Victoria Zăbrani

Glogovăț – CS Ineu

Șoimii Șimand -Victoria Felnac

Unirea Sântana -Victoria Nădlac

Progresul Pecica – Speranța Turnu

UTA II – Păulișana Păuliș

Curtici stă

Etapa 8, sâmbătă 22 septembrie

CS Ineu – Frontiera Curtici

Victoria Zăbrani – Glogovăț

Victoria Nădlac – Progresul Pecica

Victoria Felnac – Unirea Sântana

Socodor – Șoimii Șimand

UTA II – Cetate Săvârșin

Păulișana Păuliș – Speranța Turnu

Pîncota stă

Etapa 9, sâmbătă 29 septembrie

Podgoria Pîncota –  CS Ineu

Glogovăț – UTA II

Frontiera Curtici – Victoria Zăbrani

Unirea Sântana Socodor

Progresul Pecica – Victoria Felnac

Speranța Turnu Victoria Nădlac

Cetate Săvârșin Păulișana Păuliș

Șimand stă

Etapa 10, sâmbătă 6 octombrie

CS Ineu – Șoimii Șimand

Victoria Zăbrani – Podgoria Pâncota

Victoria Felnac – Speranța Turnu

Socodor – Progresul Pecica

UTA II – Frontiera Curtici

Cetate Săvârșin – Glogovăț

Păulișana Păuliș -Victoria Nădlac

Sântana stă

Etapa 11, sâmbătă 6 octombrie

Podgoria Pâncota UTA II

Frontiera Curtici Cetate Săvârșin

Șoimii Șimand Victoria Zăbrani

Unirea Sântana – CS Ineu

Speranța Turnu Socodor

Victoria Nădlac Victoria Felnac

Glogovăț Păulișana Păuliș

Pecica stă

Etapa 12, sâmbătă 20 octombrie

CS Ineu – Progresul Pecica

Victoria Zăbrani – Unirea Sântana

Socodor – Victoria Nădlac

UTA II – Șoimii Șimand

Cetate Săvârșin – Podgoria Pâncota

Glogovăț – Frontiera Curtici

Păulișana Păuliș -Victoria Felnac

Turnu stă

Etapa 13, sâmbătă 27 octombrie

Podgoria Pâncota – Glogovăț

Șoimii Șimand – Cetate Săvârșin

Unirea Sântana – UTA II

Progresul Pecica – Victoria Zăbrani

Speranța Turnu – CS Ineu

Victoria Felnac -Socodor

Frontiera Curtici -Păulișana Păuliș

Nădlac stă

Etapa 14, sâmbătă 3 noiembrie

CS Ineu Victoria Nădlac

Victoria Zăbrani – Speranța Turnu

UTA II – Progresul Pecica

Cetate Săvârșin – Unirea Sântana

Glogovăț Șoimii Șimand

Păulișana Păuliș Socodor

Frontiera Curtici – Podgoria Pâncota

Felnac stă
Etapa 15, sâmbătă 10 noiembrie

Podgoria Pâncota – Păulișana Păuliș

Șoimii Șimand – Frontiera Curtici

Unirea Sântana – Glogovăț

Progresul Pecica – Cetate Săvârșin

Speranța Turnu UTA II

Victoria Nădlac – Victoria Zăbrani

Victoria Felnac CS Ineu

Socodor stă.

Ora oficială de disputare ale meciurilor în luna august e 18, în septembrie – 17, octombrie – 15, iar noiembrie – 14.

Comentarii Facebook

0
0

5 comentarii

  1. Cum poti la liga a 4-a sa ai o serie impara inca de la inceputul campionatului cand se putea completa cu o echipa de liga a 5-a? Romanica …

    3

    1

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Back to top button
Close
Close