29/09/2020

sportarad

stiri sportive din judetul arad

Utistul Miculescu a adus victoria „tricolorilor” Under 18 în Muntenegru

După 3-1 în testul de marți, România Under 18 s-a impus și în cel de-al doilea meci din Muntenegru. De data aceasta, eroul echipei lui Laurențiu Roșu a fost chiar utistul David Miculescu.

Mijlocașul ofensiv al „roș-albilor” a înscris în minutele 49 și 60, al doilea gol din penalty. De altfel, Miculescu a fost integralist astăzi, în timp ce colegul său de la grupa pregătită de Sandu Gaica, Daniel Isac, a evoluat până în minutul 57. Fotbalistul Șoimilor Lipovei, Denis Rusu, a intrat pe teren în minutul 70, în locul lui Vaida, cel care marcase o „dublă” în partida de acum două zile.

Echipa României a intrat pe teren în formula: 1. Dobre – 2. Sîrbu (22. Niță 70′), 5. Marin, 4. Boloca, 3. Dumitrescu-cpt (13. Dragomir 46′)- 7. June (18. Marrone 57′), 6. Vraciu (17. Tand 75′)  – 9. Dumitru (21. Mitrea 75′), 10. Miculescu, 8. Isac (14. Enache 57′) – 11. Vaida (20. Rusu 70′).