UTA AradzTOP ARTICOLE

Jucătorii UTA-ei vor evolua pentru Ionuț Popa și o primă dublată contra Snagovului

Date fiind rezultatele negative ale UTA-ei în ultimul timp, conducerea echipei a luat atitudine și a dat de înțeles printr-un comunicat de presă că va interveni la nivelul băncii tehnice dacă rezultatul din meciul de duminică cu liderul nu e favorabil. Totodată, oficialii arădeni îi doresc multă sănătate antrenorului Ionuț Popa, al cărui interimat la echipă e asigurat de „secunzii” Cristi Păcurar și Dan Țapoș.

Mai jos aveți comunicatul integral dat de câteva minute de clubului fanion al Aradului:

„Echipa noastră a fost nevoită – din motive medicale – să abordeze ultimele etape din campionatul ligii secunde fără antrenorul principal pe banca tehnică. Absența a fost resimțită la nivelul prestației echipei.

Conducerea clubului UTA este alături de domnul Ionuț Popa, căruia îi dorim însănătoșire cât mai grabnică și revenirea alături de echipă.

Obiectivul clubului nostru, prin construcția începută în acest an, vizează sezonul următor, fără a neglija prezentul, oferind, în acest sens, o primă majorată la meciul de la Clinceni. De asemenea, la meciul cu Sportul Snagov, de duminică, echipa joacă pe o primă dublată.

Avem încredere în continuare în valoarea jucătorilor noștri și în interimatul existent acum pe banca tehnică. Însă, în cazul în care rezultatul meciului cu Snagov nu va fi unul pozitiv, sau prestația echipei nu va fi îmbunătățită, vom fi nevoiți să intervenim la nivelul acestui interimat”.

Starea de sănătate a lui Ionuț Popa s-a agravat în ultima lună și jumătate, experimentatul antrenor căutând cauzele pe la diferiți medici neurologi din țară. În cele din urmă, un doctor din Timișoara i-a impus restricții importante privind stilul de viață, precum evitarea emoțiilor de orice fel, neexpunerea la frig sau regim alimentar. În urmă cu o săptămână, „Mister” a  efectuat și un examen spectroscopic ce ar trebui să spună multe despre calea de urmat. Rezultatul ar putea veni dintr-un moment într-altul, dar – iată – că șefii grupării arădene nu mai acceptă jumătăți de măsură, așteptând o reacție de orgoliu din partea jucătorilor în cazul în care aceștia îl mai vor pe Popa în continuare pe bancă. Asta dacă nu va face chiar „principalul” Bătrânei Doamne pasul înapoi.

Fără Ionuț Popa pe bancă, UTA a pierdut fără gol marcat întâlnirea de acasă cu Luceafărul Oradea (0-3) și cea de afară, de la Clinceni (0-2). Duminică, de la ora 13, pe „Motorul” ajunge Snagovul într-un meci, iată, de a fi sau a nu fi trup și suflet alături de cel mai bine cotat antrenor arădean al momentului.

 

Comentarii Facebook

3
1

13 comentarii

 1. Ordonanța de urgență Locul 8 seamănă cu scorul de 2-0 .Dacă nu lupți ,se întoarce. Ne așteptăm la inconstanta . Adică una buna una rea. La Arad ,,ploua” cu rele .Mereu a fost vinovat ,,,acarul”’ Păcurar . A sosit timpul sa mai răspundă și jucătorii ! Dacă te respecți ca jucător mai jos nu merge !! Altfel ,,,soc”’ la echipa. Fara menajamente ,alibiuri sau părtiniri. Poți greși ,dar au și posibilitatea de a îndrepta. Prioritate pentru. respectul fata de spectatori și brand. !!

  28

  2
  1. @Ionescu Gavrila…parerea mea este ca intotdeauna culegi…ceea ce semeni ! Imi spunea odata venerabilul Imi Jenei ca : ” o echipa , ca sa promoveze, trebuie sa aiba lot, antrenor, si conducere, nici un capitol sub nota 7-8. Nu indraznesc a va intreba ce note ati acorda pe fiecare nivel, la UTA, de azi

   7

   0
 2. Si cu Ionut Popa a pierdut 4- 0 acasa cu U Cluj, tot fara gol marcat…. asta pentru cel care a scris articolul….S-a dovedit inca o data ca nu trebuia sa se intoarca la UTA.Pacatele trecutului nu iarta pe nimeni , din pacate.Timpul sa ne judece !

  7

  9
 3. 100.000 de euro pt. UTA., Denis Man a debutat in prima reprezentativa a Romaniei si JIJI Becali trebuie sa dea acesti bani !!!

  6

  1
  1. Doar sa „isi aminteasca” ciobanu sa plateasca, se stie ca ciobanii au fost mafia fotbalului de la noi in 2000…..

   5

   0
  2. Stai calm Nelule ca jumatatein bani, intra in buzunarul lui Meszar, ca era…coproprietate, asa ca nu-i mare fericire.

   8

   2
   1. Și e normal sa fie așa, dacă nu era meszar mai exista UTA? La câți bani a băgat în atletico fara care UTA bd nu putea fi înființată azi vorbeam de FC Arad, sau Atletico în liga a doua! Asta nu zice nimeni că dacă vroia mergea mai departe cu Atletico, și nu salva numele UTA , că palmaresul oricum nu avea cum, dar a salvat numele, cei de afară de oraș nu știu că asta nu e chiar campioană provinciei, cu excepția timișorenilor care ne-o servesc tot timpul

    4

    5
 4. Infrangerea echipei cu Clinceniul nu are nimic cu absenta lui Ionut Popa, el nu intra in teren. Echipa s-a dus acolo la un eventual 0-0 si nu le-a mers, pentru ca Iuga a fost…naiv. Echipa, in formula actuala nu prea stie sa paseze, asta e meteahna veche. Cei adusi „sa promovam,….la anul”, nu prea pun „osul”, nu se vede prezenta lor. As zice ca UTA nu este scapata de retrogradare, asa ca rezultatele astea nu pot fi acceptate. Din nou ii vedem pe citiva gafand des, in aparare, mai ales,, in atac nu prea construim. Cum Ionut Popa- mie imi este limpede- nu va mai antrena , la UTA, constat ca Pacurar nu poate tine echipa in mina. Motivatia ca „ne pregatim pentru la anul” nu se sprijina pe nimic, jucatorii under 21 ( exceptie Miculescu) nu au perspectiva,si nici valoare tehnica, cum sa promovezi la anul, cu ce echipa ?. A fost un sezon total ratat de conducerea clubului, nepriceputa la a aduce jucatori si mergand exclusiv pe mina lui Popa, care si-a adus fostii elevi, care au retrogradat echipa timisoreana, apoi, pe unde au plecat nu au facut nimis si au fost rejectati, UTA le este salvarea. Deci, nimic incurajator nici pe termen scurt, nici pentru la anul, doar..vorbe goale.

  12

  2
 5. Dam cu batul in balta,din nou….Prime?Ce prime?Pentru ce,pentru contraperformante?Sau mai bine spus,din partea cui vin primele?Licitatie?Atunci inteleg multe,fara SF-uri complicate….
  Dar despre amenzi sau blocare de salarii,pana la X puncte, s-a auzit pe Victoriei?Parca pana in timpul putin trecut,se practica asa ceva!
  Trezirea….!Dai,oferi,apoi primesti, eventual meritat….Prime exista doar contra Clinceni sau Snagov?Neagu provoaca panalty,Seroni idem,Iuga?Nu prea l-am vazut clar…..
  Nu marcam,dar luam la greu…Ba din contra,invitam adversarul sa ne de-a gol….Copaci paseaza superb la adversar si dintre 4 contra 1,se gaseste respectivul,Patrauta,sau cum il mai cheama,jumate de buletin,50kg,pe ambele picioare,sa marcheze cum in toata cariera sa nu va mai avea ocazia….
  Na…..chestie de interpretare….Sau atitudine?Cred ca!
  Optimism,ca optimism,realitate ca realitate,dar cineva,cativa isi bat joc….Curand vom vedea si care dintre ei…Mai putin timp…..Vom afla si cartitele…..
  Domide si Boruga?Mana pe biblie!Asa cum au stiut ei,la acea vreme….Totul se iarta in viata,dar nu se uita!Da,da…..

  7

  1
 6. Aici prima nu are sensul pe care îl știm. E stimulul cu acul sau oglinda la unul care nu mișcă. Banii ,putini la Man ,mai mult amintire in urma unei tranzacții cu totul neprofesionista. Adevăratul beneficiu era o suma la revinzarea care urmează !!! La nivel mai mare 100.000 e ce câștigă cerșetorii pe o zi in Italia !!

  14

  0
 7. Cu bani acestia ar putea sa plateasca salariile pentru ca baietii de 2-3 luni nu au primit salar . Dar probabil bani vor ajunge in buzunarele celor care nu fac nimic la club , pe cand jucatori joaca pe „stomacul gol” si se vrea performanta si daruire . Daruire pe ce ?

  10

  0
 8. Pt. D-ul Cosmin Și eu ca și domnia voastră căutăm să înțelegem ce merge și ce nu merge la UTA de astăzi.De la o grupare echilibrata ca jucători antrenori și conducere ,am ajuns să ne temem și de jocurile școală ! Spunem echilibrata cu amendamentul ,că au fost și destule căderi trecătoare. De aici și pina la chiar a goni lumea de la stadion a fost drum lung. La fel ca iubitorii ,miile de iubitori ai echipei am văzut multe generații de jucători Cu bune ,cu rele. A prevalat ideea de echipa. reinventata și asta a ocupat locul acțiunii gindite. Trebuie să sperăm cît la Arad mai apare un Man Pina atunci mai ascundem carnetul cu note. Respect !!

  9

  0

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Back to top button
Close
Close