Live-video, amical: Elore Bekescsaba – UTA, meci întrerupt la pauză la scorul de 0-0

De la la ora 15, în Ungaria, UTA o întâlnește într-un meci amical pe Elore Bekescsaba, formație de eșalon secund din țara vecină.

Elore: Ribánszki – D. Szalai Dániel, S. Nagy, M. Farkas, M. Mészáros – Váradi, T. Kovács – Pantovic, Máris, Olasz – Faragó. Pe bancă: Uram, D. Tóth, E. Burai, B. Károly, Hursán, Gréczi, Babinyecz Balázs. Antrenor: Szabolcs Schindler

UTA: Iacob – A. Rus, Ilie, Șeroni, Tomozei – Oroian, Moise, Lorenzi, Ursu – C. Rus, Buhăcianu (30 Vulturar). Pe bancă: Bolboașă – Melinte, Salka, Deta, Hrezdac, Vulturar și Gavrilă. Antrenor. Laszlo Balint

Meciul se poate vedea mai jos, în format video,  prin grija clubului UTA.

Partida s-a întrerupt la pauză, fiindcă Laszlo Balint a dorit să-l reintroducă pe teren pe Vali Buhăcianu, eliminat de pe teren după o jumătate de oră, dar arbitrul de centru nu a fost de acord. În semn de protest, utiștii au ieșit de pe teren, scorul primei părți fiind 0-0.