National Sebis

Live-text Liga 3-a, ora 15: CSC Dumbrăvița – Național Sebiș 3-1, final

Etapa a 8-a a Ligii a 3-a demarează cu patru partide în seria a IV-a, în una fiind implicată și o echipă arădeană. Este vorba despre Național Sebiș, care evoluează pe terenul celor de la Dumbrăvița.

Dumbrăvița: R. Miklos – Străuţ, Telescu, Stupu, Coroiu – D. Codrea, Boldea – R. Moraru, Făgărășanu,  A. Ștefan – O. Drăghici. Pe bancă: Smaranda – Stancu, Enciu, Briciu, Siminic, B. David, Foca.

Sebiș: Moroz – Musea, Forisz, Bărbuți, Cornea – Hojda, Bandula – Susan, Chiș-Toie, Vereș – C. Pop. Pe bancă: Merșca – Deliman, M. Codrea, Chitaș, Balha,

Arbitri: Ioan Boldea (Alba) – Rareș Lakatos, Marius Matica (ambii din Oradea)

Observatori: Lucian Glogoviceanu ( Reșița), Sorin Găman (Tg. Jiu)

Min. 1: A început partida de la Dumbrăvița, gazdele sunt în alb-verde, oaspeții în alb

Min. 13: GOL Dumbrăvița! Corner al lui Boldea, mingea ajunge dint-o învălmășeală la Telescu, care înscrie din foarfecă

Min. 15: C. Pop a scăpat unu la unu cu Telescu, dar autorul golului pentru gazde nu s-a lăsat depășit

Min. 22: Drăghici trage frumos din afara careului, Moroz plonjează și respinge spectaculos

Min. 23: Schimbare la Dumbrăvița: Iese Străuț (întindere), intră Briciu

Min. 24: Boldea centrează în careu, Drăghici finalizează dintr-un caramboș, Moroz respinge cu piciorul

Min. 37: GOL Dumbrăvița! Drăghici face o cursă pe dreapta, centrează în 12 metri, tot ușor lateral dreapta, de unde Făgărașanu preia și trimite precis la colțul lung

Min. 39: GOL Dumbrăvița! Moraru face o cursă de 40 de metri, trage puternic în cros de la marginea careului, Moroz atinge ușor balonul, dar nu poate evita golul

Min. 44: Sebișenii au avut două contre bune, dar nu au apucat să  le finalizeze

Min. 45+1: E pauză la Dumbrăvița, acolo unde formația lui Bălu conduce la scor de neprezentare

Min. 46: S-a reluat repriza secundă la Dumbrăvița. La Sebiș intră Chitaș și Balha în locurile lui C. Pop și Hojda

Min. 58: Sebișenii joacă mai bine după pauză, dar și pe fondul relaxării gazdelor

Min. 60: Galben pentru Cornea

Min. 61: Chitaș trage din colțul careului de 6 metri, lateral dreapta, reține Miklos

Min. 63: Schimbare pentru Dumbrăvița: Iese Boldea, intră Stancu

Min. 70: Bandula trage puternic de la 16 metri, respinge Miklos cu piciorul

Min. 71: Schimbare la Dumbrăvița: iese Ștefan, intră Enciu

Min. 72: Cartonaș galben pentru Vereș

Min. 73: Chitaș scapă pe stânga până în colțul careului de 6 metri, lateral stânga, dar trage în plasa laterală pe coltul scurt in plasa la

Min. 77: Susan e blocat la Miklos în careu, sebișenii cer 11 metri, dar arbitrul nu acordă nimic

Min. 77: Schimbare la Sebiș: Bandula iese accidentat, intră M. Codrea

Min. 78: Schimbare la gazde: Iese Făgărașanu, intră Siminic

Min. 79: Chiș-Toie execută o lovitură liberă de la 25 de metri, de puțin peste poartă

Min. 80: Coroiu trage bine de la 16 metri, razant cu transversala

Min. 86: Chitaș pătrunde în careu și e faultat de Briciu, care vede al doilea galben și e eliminat

Min. 86: GOL Sebiș! Penalty-ul dictat de arbitru e transformat precis de Chiș-Toie: 3-1

Min. 87:  Galben și pentru Stupu

Min. 90: Schimbare la Sebiș: Iese Vereș, intră Deliman

Min. 90+3: Final de meci la Dumbrăvița. Gazdele se impun după o primă repriză aproape perfectă, sebișenii s-au trezit târziu și au pierdut al doilea meci la rând în liga 3-a