Alte sporturi

Aradul este, după 18 ani, gazda Naţionalelor de gimnastică aerobică: Trei cluburi din orașul nostru au șanse mari la medalii!

Motive de sărbătoare pentru iubitorii gimnasticii aerobice din Arad, Campionatele Naţionale poposind, după 18 ani, în oraşul nostru! Mai precis, sâmbătă, 19 octombrie, între orele 10 – ora festivităţii de deschidere – şi 17 şi duminică, 20 octombrie, între orele 11 şi 15, Polivalenta arădeană va fi gazdă pentru aproximativ 170 de gimnaşti din ţară, de la cluburile afiliate la Federaţie, printre ele numărându-se şi CSM Arad, club organizator, CS Universitatea Arad şi CS Urania Arad, cele care vor încerca să obţină cât mai multe medalii.

Se va concura începând de la categoria juniori până la seniori, lupta pentru medalii anunţându-se acerbă, ca de altfel la fiecare ediţie. „CSM Arad va avea în concurs 17 sportivi, cu care ne dorim să obţinem rezultate cât mai bune, dacă se poate chiar medalii. Va fi un concurs puternic, în special la categoria a II-a, individual feminin. Mulţumim Federaţiei, Ministerului Tineretului şi Sportului, Direcţiei Judeţene pentru Sport şi Tineret Arad, care alături de noi sunt organizatori, dar şi partenerilor şi sponsorilor. Ne dorim ca Aradul să se achite cât mai bine de organizarea Campionatului Naţional. Vor fi şi momente demonstrative, oferite de Palatul Copiilor şi de Asociaţia CS Gymteam. Vom avea şi premii, ce constau în produse sportive, dar şi cupe, medalii şi diplome”, ne-a declarat Elza Fărcuţa, antrenor al secţiei de gimnastică aerobică la CS Municipal Arad, ajutată de Alexandra Cicirean.

Aşadar, iubitorii sportului şi în general arădenii dornici să vadă un spectacol sportiv, sunt invitaţi în acest sfârşit de săptămână la Sala Sporturilor „Victoria”. Intrarea va fi liberă pe tot parcursul evenimentului.

Comentarii Facebook

1
0

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Back to top button
Close
Close