Se știu toate semifinalistele Cupei Satelor U13, pentru cele patru locuri din marea finală se joacă la Socodor și Livada!
Tur de forță pentru Asociația Județeană de Fotbal Arad și partenerii săi din comunele care și-au asumat organizarea turneelor zonale, care într-o săptămână a dat toate cele 8 semifinaliste (cele 6 câștigătoare și cele mai bune două echipe de pe locurile 2) ale Cupei Satelor U13. După zona Socodor, câștigată, chiar de echipa gazdă, s-au mai disputat alte cinci „zone”, după cum urmează:
Zona Satu Nou
Rezultate
Clasament
Loc
| Denumire echipă | Jocuri | V | E | Î | Golaveraj | Puncte |
1.
| Vânători | 3 | 2 | 1 | 0 | 3-0 | 7 |
2.
| Satu Nou | 3 | 1 | 2 | 0 | 2-1 | 5 |
3.
| Mișca | 3 | 0 | 2 | 1 | 2-4 | 2 |
4.
| Adea | 3 | 0 | 1 | 2 | 1-3 | 1
|
La turneul semifinal s-a calificat echipa din Vânători, în formula: Elisei Korbei, Alex Lingurar, Marius Lingurar, Florin Lingurar, Moise Korbei, Adelin Șerban, Denis Stanți, Eduard Covaci, Răzvan Lingurar, Valentin Stanți, David Andreica
Zona Săvârșin
Rezultate
Clasament
Loc
| Denumire echipă | Jocuri | V | E | Î | Golaveraj | Puncte |
1.
| SĂVÂRȘIN | 3 | 3 | 0 | 0 | 20-2 | 9 |
2.
| BIRCHIȘ | 3 | 2 | 0 | 1 | 11-11 | 6 |
3.
| BATA | 3 | 1 | 0 | 2 | 9-13 | 3 |
4.
| USUSĂU | 3 | 0 | 3 | 2 | 2-16 | 0 |
La turneul semifinal s-a calificat echipa din Săvârșin, în formula: Lucas Dragoș, Timotei Dragoș, Emanuel Marc, Sergiu Marc, Ana Aloanaru, Elisi Păiușan, Alexandru Ștean, Caleb Bărbuț, Andrei Feneser, David Păiușan, Enes Păiușan, Adelin Galea, Sara Iacob, Erika Domniua, Paula Portila, Sefora Mark.
Zona Livada
Rezultate
Clasament
Loc
| Denumire echipă | Jocuri | V | E | Î | Golaveraj | Puncte |
1.
| LIVADA | 4 | 4 | 0 | 0 | 12-0 | 12 |
2.
| ZĂDĂRENI | 4 | 3 | 0 | 1 | 18-1 | 9 |
3.
| SECUSIGIU | 4 | 2 | 0 | 2 | 15-3 | 6 |
4.
| FISCUT | 4 | 1 | 0 | 3 | 2-19 | 3 |
5.
| ȘEITIN | 3 | 0 | 0 | 4 | 0-24 | 0 |
La turneului semifinal merg două formații, cele din Livada și Zădăreni
Livada: David Oprea, Vlad Bilan, Luca Mladin, Marc Nagy, Dorin Margina, Tudor Pașca, Rafael Pătran, Tudor Dagău, Denis Jurcă, David Coman, Rareș Herdeuț, Dragoș Olariu, Filip Varga, Marc Varga, Ianis Iancu.
Zădăreni: Eduardo Novak, Adriano Onit, Răzvan Burlacu, Filip Furdui, Daniel Vuțan, Dragoș Ailutoie, Damian Pop, Raul Văduva, David Vinter, Fabian Horga, Nathaniel Furdui, David Cociota, Eric Dumitrescu, Nicolae Dragoș, Victor Tonița, Marcus Blaj.
Zona Șimand
Rezultate
Clasament
Loc
| Denumire echipă | Jocuri | V | E | Î | Golaveraj | Puncte |
1.
| ZIMANDU NOU | 3 | 2 | 1 | 0 | 9-6 | 7 |
2.
| ȘIMAND | 3 | 2 | 0 | 1 | 9-2 | 6 |
3.
| ȘIRIA | 3 | 1 | 0 | 2 | 9-9 | 3 |
4.
| ZĂRAND | 3 | 0 | 1 | 2 | 4-14 | 1 |
La turneul semifinal s-a calificat echipa din Zimandu Nou, în formula: Sara Petreu., Adelina Țolea, Iasmina Sereș, Ana Maria Olah, Patricia Zigousky, Nedea Dobrea, Adrian Pop, Alexandru Stănilă, Arthur Luncan, Tudor Ștef, Ianis Cornea, Mario Năhescu, Cezar Ivasciuc, Eduard Cristea, Vlad Ilisie, Ștefan Corlaci.
Zona Gurba
Rezultate
Clasament
Loc
| Denumire echipă | Jocuri | V | E | Î | Golaveraj | Puncte |
1.
| BOCSIG | 3 | 2 | 1 | 0 | 8-3 | 7 |
2.
| ȘEPREUȘ | 3 | 2 | 1 | 0 | 7-4 | 7 |
3.
| MĂDERAT | 3 | 1 | 0 | 2 | 6-6 | 3 |
4.
| ȘICULA | 3 | 0 | 0 | 3 | 1-9 | 0 |
La turneului semifinal merg două formații, cele din Bocsig și Șepreuș:
Bocsig: Daniel Crișan, Oliver Țârlea, Raul Vodă, Armandi Anghel, Sergiu Moldovan, Alexandru Pop, Nicoleta Zau, Marco Ponta, Andrei Pop, Răzvan Țucudean, Silviu Dudaș, Vlad Cană, Elias Brădean, Edan Goldiș, Teo Moldovan, Florin Moldovan.
Șepreuș: Cătălin Covaciu, Andrei Henț, Darius Dreghici, Antonio Hach, Darius Musunea, Adrian Roșca, Răzvan Gabor, Adrian Filip, Antonio Neicu, Gabriel Dumbravă, Răzvan Suciu, Andreea Moldovan, Nicoleta Suciu, Laura Strifler.
Zona semifinală din Socodor (30 octombrie)
Zona semifinală din Livada (4 noiembrie)