Felnăcanii și-au continuat protestul, Leucuța – pe gazon după o jumătate de an!

Victoria Felnac se obișnuiește greu cu ideea că Migricel Istin a fost eliminat în derby-ul de acum o săptămână cu Viitorul și mai ales că a luat două etape de suspendare și a protestat și la partida de ieri, de la Vinga. Băieții lui Dănuț Mițiți au intrat pe teren cu un banner pe care scria ”Vrem respect” și au purtat banderole albe pe braț. Felnăcanii nu înțeleg cum, pe baza imaginilor video, dar și a faptului că arbitrul Ionuț Nicoraș nu a fost clar în justificarea eliminării fundașului Victoriei, Comisia de Disciplină din cadrul AJF Arad l-a trimis două meciuri în tribună pe Istin.

Altfel, a fost o zi pozitivă pentru „roș-albi”, care au câștigat fără mari probleme disputa cu nou promovata din Vinga. Golurile au fost amânate pentru repriza secundă pe fondul ratărilor din prima repriză, între care și două bare lovite de Tomuț și Pasăre. Lucrurile au intrat pe făgașul normal, după ce Lasc a reluat cu capul în plasă centrarea din corner a lui Drîglă, iar juniorul Rozsa și-a „preparat” singur reușita de 0-2, după ce a recuperat o minge sus, a driblat din dreapta un fundaș și portarul și a marcat primul său gol pentru Victoria.

Cu 5 minute înainte de final, pe gazon și-a făcut apariția și Sorin Leucuța. Fostul atacant al UTA-ei se și-a rupt ligamentele încrucișate în meciul cu Beliu, din etapa a doua, pe finalul lunii septembrie s-a operat în Germania, iar acum își reintră treptat în ritm.