Două echipe de la Atletico și una a UTA-ei și-au luat biletele pentru finala Cupei Aradului la juniori E (2009-2010)

Două echipe de la Atletico și una a UTA-ei și-au luat biletele pentru finala Cupei Aradului la juniori E (2009-2010)

După trei zile de întreceri pe arena „Șega”, am aflat și numele finalistelor Cupei Aradului 2019 la juniori E (copii născuți în anii 2009-2010). Iată ordinea în care s-au impus acestea:

Grupa A

UTA 2009 – Viitorul 2010 4-0

CSS – Nădlac 5-0

Viitorul 2010 – CSS 2-1

Nădlac – UTA 2009 1-8

Viitorul 2010 – Nădlac 8-1

UTA 2009 – CSS 5-0

Clasament

1. UTA 2009 9 pct.

2. Viitorul 2010 6 pct.

3. Css 3 pct.

4. Nădlac 0 pct.

S-a calificat la faza finală UTA 2009.

UTA 2009: Alex Remetea, Timotei Vârvoreanu, Luca Dehelean, Ianis Drăgușin, Matei Brad, Denis Pop, Roland Sabău, Lucas Zachar, Denis Ile, Dominic Ila, Petru Orodan, David Burtă, Răzvan Cioară, Ayan Sherzio, Albert Tomoioagă, Vlad Remetea, Elias Pelău, David Anca, Mihai Vălean, Mihai Micu. Antrenor: Alex Nistor.

Arbitri: Gabriel Hărduț, Paul Iovescu


Grupa B

Atletico 2009 – UTA 2010 10-0

Academia Brosovszsky – Pâncota 3-0

UTA 2010 – Academia Brosovszsky 0-3

Pâncota – Atletico 2009 0-11

Academia Brosovszsky – Atletico 2009 0-9

UTA 2010 – Pâncota 2-0

Clasament

1. Atletico 2009 9 pct.

2. Academia Brosovszsky 6 pct.

3. UTA 2010 3 pct.

4. Pâncota 0 pct.

S-a calificat la faza finală Atletico 2009

Atletico 2009: Patrick Suli, Andrei Căilean, Mario Ciubotariu, Luca Nădăban, Daniel Spătariu, Patrick Koncz, Andrei Sandu, Marc Lanevschi, Mario Tănase, Vlad Băeșu, Ayan Barbu. Antrenor: Flavius Stoica.

Arbitri: Florin Vesa, Alina Mihoc, Cristian Takacs


Grupa C

Atletico 2010 – Viitorul 2009 3-1

CSS 2010 – Pecica 3-0

Viitorul 2009 – CSS 2010 2-0

Pecica – Atletico 2010 0-6

CSS 2010 – Atletico 2010 0-4

Viitorul 2009 – Pecica 7-1

Clasament

1. Atletico 2010 9 pct.

2. Viitorul 2009 6 pct.

3. CSS 2010 3 pct.

4. Pecica 0 pct.

S-a calificat în finală Atletico 2010

Atletico 2010: Andrei Căilean, Dragoș Molnar, Alex Pantea, Rafael Partan, Keiden Contra, Sanders Fricățel, Luca Stoian, Luca Nădăban, Denis Toma, Marco Tănăsie, Matei Sandu, Darian Vidac, Daniel Pandrabur, Raul Popa, Neminya Popov, Flavius Stoica, Manuel Gheorghe. Antrenori: Marcel Câmpian, Flavius Stoica.

Arbitri: Gabriel Hărduț, Florin Vesa.

Facebook Comments
2
0

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.