Livetext: Măgura Cisnădie – CS Ineu 0-0 și Giarmata – Sebiș 1-3, finale

De la ora 17, divizionarele trei arădene joacă în cadrul etapei a 25-a, după cum urmează:

Măgura Cisnădie – CS Ineu  0-0

Cisnădie: Căbuz – Barbu, Natea, Bălășa, Moisi – Beza, Petrescu – Săulescu, Lupu, Neguț – Radu

Ineu: Mitrea – Popovici, Bier, Iaroș, Hulbăr – Zdrențan – Ciocan, Spătaru, Botaș, Talpaș – Mașniță.

Arbitri: Răzvan Ladăr – Ludovic Zifceac (ambii din Oradea), Mădălin Bulgărașu (Timișoara). Observatori FRF: Eduard Dumitrescu și Cătălin Barbu (Pitești)

S-a scurs un sfert de oră din pratida de la Cisnădie, meciul e echilibrat. Se joacă destul de haotic deocamdată. Mitrea a avut o singură intervenție la centrarea lui Lupu.

După 31 de minute, Mitrea a intervenit decisiv la un șut din 7 metri lateral dreapta trimis de Săulescu. Neguț era demarcat în stânga, gata să reia în poarta goală.

Ocazie pentru ineuani în minutul 36. Ciocan a centrat în fața porții de pe dreapta, Spătaru a reluat în blocaj, mingea a ajuns la Mașniță care a trmis mult peste poartă.

Din minutul 40, la gazde joacă Gombar în locul lui Neguț. Nou intratul a avut un șut bun de la 20 de metri, ce s-a dus foarte puțin pe lângă poarta lui Mitrea.

E pauză la scorul de 0-0

Repriza secundă a debutat cu o ocazie a gazdelor, Săulescu a tras de la 17 metri, mingea a fost deviată, iar Mitrea a fost atent și a reținut.

Lupu a mai avut un șut periculos, de la 20 de metri, peste poarta lui Mitrea. Ineul se apără în utimele minute, gazdele pun presiune pe careul advers.

În minutul 87, Petrescu a înscris pentru Măgura însă golul a fost anulat pe motiv de offsside.

Millenium Giarmata – Național Sebiș   1-3

Giarmata: Luca – Mihălceanu, Soare, Artimon, Petri – Corlățeanu, Domșa –  Stoica, Diarra, Blănaru – Trifu. Pe bancă: Leuca, Nicoară, Fl Olariu M. Olariu, Mașniță, Dumiter.

Sebiș: Tomșa – Bogdanovici, Basic, Stupu, Neacșu – Zurbagiu, Avramescu – Z. Radu, Mihuța, Susan – Keita. Pe bancă: Bujor – Sas, Rus, Chercheș, Pricop, Lup, Petrovici.

Arbitri: Cristian Brașovean, Gyurko Torok, Iosif Nasc (toți de din Cluj). Observatori FRF: Vasile Balaj, Costică Donose (Craiova)

Din minutul 22, sebișenii conduc, scor  0-1. Susan a bătut un corner, iar Keita a marcat din voleu din interiorul careului.

Meci încrâncenat la Giarmata, fără alte ocazii de poartă.

În minutul 38, Radu a șutat bine de la 16 metri lateral dreapta, iar Luca a respins în corner.

E pauză la scorul de 0-1

S-a reluat meciul fără schimbări în cele două echipe

În minutul 52, radu greșește centrarea de pe dreapta pentru Keita care era demarcat în careu

În minutul 58, Diarra cu capul din plonjon la colțul lung, după o centrare înșelătoare de pe stâng. Scor egal, 1-1

Sebișenii intră din nou în avantaj în minutul 61. Neacșu a centrat de pe stânga, iar Radu a marcat cu capul de la colțul lung. Apoi autorul golului s-a accidentat și e schimbat cu Rus. scor 1-2.

Se joacă pe contre la Giarmata, dar fără ocazii importante de gol.

Din minutu 84, Sebișul conduce, scor 1-3. Avramescu a transformat impecabil o lovitură liberă de la 20 de metri. La oaspeți mai joacă și Sas în locul lui Mihuța.

Pricop l-a schimbat pe Keita în minutul 90.

1. In partida ASU Poli Tm-Performanta Ighiu in min.75 era 5-1,la Ighiu jucand R.Bodea si Szekely,fosti la UTA !