National Sebis

Livetext, ora 14.00: Hermannstadt II – Național Sebiș, 0-6 final

Național Sebiș: Poiană – Poștoarcă, Basic, Dumitrache, Siminic – Pintea, Ruță – Săulescu, Dică, Tatulea – Enciu. Antrenor: Călin Cojocaru.

Hermannstadt II: Ciorgovean – Cristiu, Bratu, Străulea, Chifu – Bordean, Preda, Pop, Roșianu – Cîrstean, D. Roman. Antrenor: Bogdan Piko

Arbitri: Mihai Motan ( Dâmbovița) – Ioan Georgiu ( Cluj), Mircea Roșca ( Bistrița Năsăud)

Observatori: Vasile Bordaș ( Mureș), Virgil Lup ( Alba).

Min.1 A început partida. Gazdele joacă în negru iar oaspeții în albastru complet.

Min.3 GOOOLLL Național, După un corner executat de Dică, Pintea a marchat din careu pentru 0-1.

Min.13 Dică a șutat de la 25 de metri, puțin pe lângă poartă.

Min.15 Ruță a intrat în careu și a șutat dar a respins portarul gazdelor.

Min.23 GOOOLLLL Național, acțiune pe stânga a lui Dică, a pătruns în careu și a pasat lateral la Tatulea care a înscris la colțul lung: 0-2

Min.28 GOOOLLLL Național, centrare Săuleascu de pe stânga, fundașul Bratu a dat pe lângă minge și Enciu marchează la colțul scurt: 0-3

Min.40 Centrare Săulescu de pe dreapta și reluare Tatulea cu capul pe lângă poartă.

Min.45 Pauză.

Min.46 A început repriza a doua.

Min.49 După un henț în careu făcut de fundașul Bordean la o minge ștată de Săulescu, Dică a executat penaltyul dar portarul Ciorgovean a apărat.

Min.56 Petculescu ia locul lui Ruță.

Min.60 La gazde, Bratu a lăsat locul lui Mucuța, sibienii joacă acum cu 3 vârfuri.

MIn.69 GOOOLLL Național, Săulescu a centrat de pe stânga, Enciu a făcut stop pe piept în careu și a șutat din întoarcere pentru: 0-4

Min.75 Pintea a cedat locul lui Sz. Vereș

Min.80 Dică și Enciu au lăsat locurile lui Susan și Ionică

Min.84 GOOOLLLL Național, Săulescu a centrat de pe stânga și Sz. Vereș a reluat cu capul în plasă: 0-5

Min.89 GOOOOOLLLLL Național, Susan a scăpat pe dreapta și a centrat la Săulescu, acesta oprește mingea pentru Ionică ce trimite în plasă: 0-6