National Sebis

Până să rezolve cu locul Pîncotei în Liga a 2-a, Piroș și-a anunțat implicarea la Național Sebiș


Omul de afaceri, Pavel Piroș, pare să se fi obișnuit cu ideea că nu va mai fi președinte de club și, bineînțeles, implicat ca principal finanțator la Șoimii Pîncota.

Cum a declarat chiar el, este pe cale să „mărite” locul divizionarei secunde din Podgoria arădeană, dar, până una alta, și-a anunțat implicarea la … Național Sebiș. „În trecut, până să fim în competiție directă pentru promovarea în Liga a 2-a, i-am mai sprijinit pe sebișeni. Nu mi-am ascuns niciodată aprecierea și prietenia cu primarul Gheorghe Feieș, așa că vreau să ajut cu ceea ce pot clubul din Sebiș. Primul pas va fi sponzorizarea cu un echipament nou-nouț, dar vor urma și alte investiții”, ne-a mărturisit Piroș.

alexapistru

(Încă) șeful „alb-negrilor” e spectator direct interesat la amicalul de la această oră, dintre Sebiș și ACS Poli, alături de Dan Alexa (antrenorul de pe foaie al Rapidului ?!) și Eusebiu Pistru. Se știe că deputatul de Arad e suporter înfocat al lui Dinamo, iar „Chirurgul” a fost ani buni căpitanul „câinilor roșii”.  La această oră, timișorenii lui Ionuț Popa (fostul antrenor al Pîncotei) conduc cu 2-0 prin „dubla” ex. utistului Drăghici.








Articole de la JOHNNYBET



Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Back to top button