Livetext: FC Hunedoara – CS Ineu 2-1 , final

Vă relatăm mai jos rezumatul în format live-text făcut de colegii noștri de la hunedoarasport.ro.
FC Hunedoara: Ciubotariu – Trășcan, Maghici, Creciunesc D., Mardare – Bozian, Drăgoescu, Simionov, Creciunesc C. – Tecsi, Bloj. Rezerve: Păduraru, Lazea, Gheară, Grigore D., Ciucurescu, Opîrlescu.
Antrenor:  Mircea Alic
CS Ineu: Mitrea – Popovici, Zdrențan, Iaroș, Hulbar – Clej – Ciocan, Spătaru, Huțanu, Botaș – Huțanu, Mașniță. Rezerve: Pușcaș, Carmanoczky, Mâneran, Gavrilă, Cioboată, Talpaș, Udrescu. Antrenor: Cristian Sculici
 A ieșit soarele pe stadionul Michael Klein din Hunedoara, au sosit și primii spectatori, lovitura de începere a meciului va fi la ora 15:00.
Min 1 – A început partida de la Hunedoara, gazdele au lovitura de începere.
Min 3 – Destul de puțină lume prezentă astăzi în tribunele stadionului Michael Kelin.
Min 5 – Primul șut spre poarta celor de la Ineu, a fost trimis de către Daniel Creciunesc.
Min 14 – Nicio ocazie notabilă până acum, FC Hunedoara controlează meciul la mijlocul terenului.
Min 16 – Primul corner al partidei, după o pătrundere frumoasă a lui Tecsi în careul advers.
Min 17 – Primul cartonaș galben al partidei, văzut de Simionov, în urma unui fault la mijlocul terenului.
Min 19 – Ocazie imensă ratată de Tecsi, Mitrea a scos șutul acestuia cu piciorul.
Min 29 – Multe greșeli făcute de jucătorii lui Cristian Sculici însă deocamdată FC Hunedoara nu profită de ele. La meci asistă în jur de 300 de spectatori și frumoasa galerie corvinistă care împinge echipa gazdă de la spate.
Min 33 – Goooll CS Ineu, Botaș transformă superb o lovitură liberă. Ciubotariu sare după balon, însă este învins. FC Hunedoara – CS Ineu, 0-1.
Min 36 – Arbitrul scapă meciul de sub control și îi arată lui Simionov al doilea cartonaș galben și implicit, cartonașul roșu, după un fault involuntar la mijlocul terenului. FC Hunedoara rămâne în 10 oameni.
Min 41 – Lovitură liberă pentru FC Hunedoara, mingea trimisă de Drăgoescu este respinsă de zid peste poarta lui Mitrea. FC Hunedoara se află în continuare în căutarea golului egalizator.
Min 43 – CS Ineu înscrie din offside, iar arbitrul anulează golul. Scorul în continuare 0-1.
Min 45 – Arbitrul pune capăt primei reprize de la Hunedoara. Scorul la pauza, FC Hunedoara – CS Ineu 0-1. Revenim în repriza secundă.
Începe repriza secundă
Min 46 – Centralul Rosu Catalin fluieră startul celei de-a doua reprize.
Min 50 – Creciunesc Daniel trimite un șut puternic spre poarta Ineului, dar Mitrea respinge cu greu. FC Hunedoara caută golul egalizator!
Min 52 – Prima schimbarela CS Ineu, Sculici îl trimite în joc pe Talpaș în locul lui Popovici.
Min 55 – Mircea Alic îl trimite în luptă pe Lazea, care îi ia locul lui Drăgoescu la mijlocul terenului.
Min 57 – Cartonaș galben văzut de Bloj. Joc slab din partea ambelor echipe.
Min 61 – Ocazie imensă ratată de Mardare, după un corne executat bine de Bozian. FC Hunedoara devine periculoasă în atac, însă Mitre își face bine treaba și a închis până acum excelent buturile Ineului.
Min 63 – Penalty pentru FC Hunedoara! Lazea este faultat în careul Ineului, iar centralul partidei acordă lovitură de la 11 metri pentru gazde.
Min 64 – Gooolll FC Hunedoara, Tecsi execută perfect lovitura de pedeapsă, iar portarul Mitrea este învins de șutul acestuia. FC Hunedoara restabilește egalitatea pe tabela de marcaj. FC Hunedoara – CS Ineu, 1-1!
Min 66 – Gooolll FC Hunedoara, Tecsi reușeste dubla cu un eurogol! FC Hunedoara preia conducerea meciului!
Min 70 – A doua schimbare la CS Ineu, Ciobota îi ia locul lui Botaș.
Min 77 – Mardare acuză dureri la coapsă, în urma unui contact cu un adversar, însă continuă jocul.
Min 79 – Mardare nu mai poate continua partida. În locul acestuia intră Gheară.
Min 86 – Bozian trimite mingea în brațele lui Mitrea, după un un doi cu Tecsi.
Min 88 – Grigore îi ia locul lui Creciunesc Cristian în echipa hunedoreană.
Min 90 – Trei minute de prelungiri arătate de către centralul partidei. Finalul îi găsește pe hunedoreni în atac. O repriză secundă extrem de bună făcută de alb-albaștrii, care au reușit, cu un om în lipsă, să întoarcă scorul.
Min 90+3 – Final de meci la Hunedoara, gazdele obțin prima victorie din acest retur grație dublei reușite de Iulian Tecsi.

Scor final, FC Hunedoara – CS Ineu 2-1.